Skaitymo metai - Naujienos:Bibliotekų fondams formuoti skiriamos papildomos lėšos

Naujienos

2021-01-05
Bibliotekų fondams formuoti skiriamos papildomos lėšos

 


Kultūros ministerija perskirstė jai numatytus 2021 m. asignavimus tarp priemonių ir padidino asignavimus viešųjų bibliotekų fondams formuoti, tam papildomai skirdama 346 tūkstančius eurų. Toks sprendimas priimtas atsižvelgus į Lietuvos leidėjų asociacijos, taip pat Lietuvos bibliotekininkų draugijos, Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos ir Apskričių viešųjų bibliotekų asociacijos kreipimusis. 

„Suprantame bibliotekininkų bei leidėjų nerimą šiomis sudėtingomis sąlygomis. Todėl ėmėmės priemonių, kad bibliotekų fondai sunkmečiu nenukentėtų ir galėtų būti toliau gausinami kokybiškomis knygomis ir spaudiniais“, – sakė kultūros ministras Simonas Kairys. 

Iš viso viešųjų bibliotekų fondams formuoti šiemet bus skiriama 2,658 mln. eurų. Tai  maždaug 15 proc. daugiau, nei skirta bibliotekų fondams formuoti pernai, neskaitant dėl COVID-19 pandemijos papildomai 2020-aisiais skirtų lėšų. 

„Papildomai šiems metams skirti 346 tūkstančiai eurų leis lengviau išgyventi šį nelengvą etapą leidėjams, kuriems dėl pandemijos teko uždaryti knygynus, atšaukti knygų pristatymus, susitikimus su skaitytojais, perkelti ir gilias tradicijas turinčios Vilniaus knygų mugės datą. Bibliotekoms papildomos lėšos padės toliau tęsti savo misiją šviesti, lavinti visuomenę, neatsilikti nuo leidybos tendencijų, o skaitytojams – net ir sunkiu metu atgaivos ieškoti literatūroje“, – kalbėjo kultūros viceministrė Daina Urbanavičienė. 

Lietuvoje veikia apie 1240 viešųjų bibliotekų, iš jų beveik 1000 – kaimo vietovėse.

 Kultūros ministerijos informacija

Programą įgyvendina