Skaitymo metai - Naujienos:Jau šeštąkart kvies akcija „Lietuva skaito!“

Naujienos

2020-04-23
Jau šeštąkart kvies akcija „Lietuva skaito!“


Skaitymo šventė „Lietuva skaito!“ yra skirta gegužės 7-ajai – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai. Šiemet „Lietuva skaito!“ kvies neįprastai. Šiai vienos dienos skaitymo skatinimo akcijai, kaip ir daugeliui kultūros renginių, teko ieškoti kitų vietų ir būdų planuotiems susitikimams ir skaitymams. Tačiau skaityti galime visur, o namuose ypač.

Tad visi kviečiami dalytis skaitymo smagumu nuotoliniu būdu ir skaitytojai pasitinkami šūkiu „Atrask klasiką!“ Juk gera literatūra yra amžina.

Dvi savaites nuo balandžio 23 d., Pasaulinės knygos dienos, iki gegužės 7 d., Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos, portale lietuvaskaito.lt bus dalijimasi įdomiais faktais apie lietuvių literatūros klasikus, jų kūrinių sąrašais, ištraukomis ir skaitytojų išmone, idėjomis bei įskaitomais tekstais. Akcijos ambasadorės – mokyklos ir bibliotekos, kurių pavadinimuose yra Lietuvos literatūros klasikų vardai, taip pat dalysis savo veiklomis ir istorijomis. Kokie būtų šie rašytojai, jeigu gyventų šiandien, jeigu vieni su kitais bendrautų facebooke arba instagrame? Nežinome, tačiau galime įsivaizduoti, tad visi kviečiami šias dvi savaites kasdien užsukti į lietuvaskaito.lt bei fb puslapį: https://www.facebook.com/lietuvaskaito/

 

 Prie akcijos prisijungti gali visi norintys net keliais būdais:

  • nusifilmuokite prie jūsų mieste esančio klasiko paminklo, muziejaus ar memorialinės lentos skaitant (o gal suvaidinant ar sudainuojant) jos ar jo kūrinio ištrauką (žinoma, nepažeidžiant karantino taisyklių);
  • sukurkite kitokį plakatą klasikams: juk jie buvo įdomūs, turintys humoro jausmą, kovingi, nepaprasti, talentingi, todėl juos atsimename ir šiandien;
  • atsiųskite video ir plakatą ir jais bus dalijamasi svetainėje lietuvaskaito.lt. Medžiagas siųskite adresu info@lla.lt. O jeigu turite kitokių idėjų, kaip prisijungti prie akcijos ir gegužės 7-ąją garsiai sušukti „Lietuva skaito!“, lauksime jūsų idėjų!

 

Išradingumas neliks neįvertintas: penki atsitiktinės atrankos būdu atrinkti skaitytojų įrašai ir penki plakatai bus apdovanoti akcijos „Lietuva skaito!“ prizais. Gegužės 7-ąją (ir ne tik) atrask klasiką!

Naujienas sekite svetainėje lietuvaskaito.lt

Akciją organizuoja Lietuvos leidėjų asociacija, akcijos draugai ir rėmėjai: Vaikų žemė, rašytojas Tomas Dirgėla, Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos bibliotekininkų draugija, „Vyturio“ biblioteka, Lietuvos spaustuvininkų asociacija.

Programą įgyvendina