Skaitymo metai - Literatūriniai protų mūšiai bibliotekose 2020 m.

Literatūriniai protų mūšiai bibliotekose 2020 m.

2020-11-24

Literatūriniai protų mūšiai Trakuose
Literatūriniai protų mūšiai bibliotekose organizuojami ir vykdomi pagal 2019–2024 m. Skaitymo skatinimo programą. Viena iš pagrindinių šios programos vykdytojų yra Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka.

2019 m. protų mūšių kovose rungėsi 6 klasių moksleiviai iš 10 skirtingų Lietuvos miestų bibliotekų, o 2020 m. literatūrinių protų mūšių organizavimas dėl pandemijos buvo perkeltas į skaitmeninę erdvę. 

Protų mūšis, skirtas 3–4 klasių moksleiviams, vyko spalio–lapkričio mėnesiais. Iš viso įvyko 3 tiesioginės žaidimo transliacijos iš Nacionalinės bibliotekos TV studijos, kurias vedė patyręs protų mūšių vedėjas Šarūnas Gedvilas. Prie pirmojo žaidimo etapo iš viso prisijungė 28 moksleivių klasės (net 468 vaikai), kurios atstovavo 28 viešosioms bibliotekoms ar jų filialams iš visos Lietuvos. Dalyviai atsakinėjo į literatūros specialistų parengtus klausimus apie vaikams parašytas knygas, įvairius literatūrinius personažus, jų autorius, 2020 m. „Metų knygos rinkimų“ nominantes ir kt.

Protų mūšiai buvo vykdomi vaikams gerai žinomoje „Kahoot!“ platformoje, į klausimus dalyviai atsakinėjo pasitelkdami mobilųjį įrenginį. Įveikusios 2 žaidimo etapus į finalą pateko 5 klasės, iš kurių 3 prizines vietas iškovojo šie dalyviai:

  • 1 vieta: Trakų pradinės mokyklos 4 klasė, atstovavusi Trakų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriui;
  • 2 vieta: Marijampolės „Saulės“ pradinė mokyklos 3 klasė, atstovavusi Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos Draugystės padaliniui;
  • 3 vieta: Vilkaviškio pradinės mokyklos 4 klasė, atstovavusi Vilkaviškio rajono savivaldybės viešajai bibliotekai.

Į tolesnius etapus patekę dalyviai (tiek dalyvavę vaikai, mokytojos, tiek bibliotekos, kurioms jie atstovavo) bus apdovanoti įvairiais prizais: 2020 m. „Metų knygos rinkimuose“ nominuotomis knygomis, stalo žaidimais, užrašinėmis, o 3 prizines vietas užėmusioms klasėms atiteks ir pagrindinis prizas – nuotolinis susitikimas su jų pasirinktu vaikų knygų autoriumi.

Organizatoriai dėkoja visiems prisidėjusiems prie šio projekto įgyvendinimo. Žaidimų vizualus kūrė iliustruotoja Greta Alice.

Jeigu jums įdomu, kokius klausimus sprendė vaikai, ir patys norėtumėte pasitikrinti savo literatūrines žinias, pateikiame šiuos 3 protų mūšius. Kviečiame jais dalytis, spręsti ir dalyvauti. 

Daugiau skaitykite žurnale „Tarp knygų“ (2020 m. Nr. 12, p. 30–31). Prieiga per internetą: https://issuu.com/tarpknygu/docs/2020_12 (Žiūrėta 2020-03-18)

 

Programą įgyvendina