Skaitymo metai - Naujienos:Tarptautinis festivalis „Poetinis Druskininkų ruduo 2011“

Naujienos

2011-10-04
Tarptautinis festivalis „Poetinis Druskininkų ruduo 2011“

Spalio 5-10 dienomis vyksiantis XXII tarptautinis literatūros festivalis „Poetinis Druskininkų ruduo 2011“, kaip ir kasmet, vėl kvies klausytis formalių ir neformalių poetinių skaitymų.

Šiais metais konferencijos tema „O kas nėra poezija?“. Tokį retorinį klausimą per praėjusio festivalio diskusiją kritikas Marijus Šidlauskas uždavė slemo poetui Bobui Holmanui, tvirtinusiam, kad viskas gali būti ir yra poezija. „Tad ar tokios skirtingų, įvairiakalbių ir taip subjektyviai kiekvieno mūsų suvokiamų tekstų vandenyne įmanoma rasti savybių, kurios šios rūšies tekstus išskirtų, sudarytų prielaidas jų klasifikacijai bei vertinimui? Ar klasifikacija ir vertinimas apskritai reikalingas skaitančiajai ar klausančiajai visuomenei šiais demokratijos laikais? Gal tai tik „akademikų“ žaislai, o jų nuomonė niekam neįdomi? Gal vertinti ir spręsti turi būti palikta skaitytojui, nepaisant to, kad poezijos kūrybai ir sklaidai sunaudojama nemažai visuomenės resursų?“ – gana retorinius klausimus kelia Kornelijus Platelis – festivalio sumanytojas ir organizatorius.

Šįmet „Poetiniame Druskininkų rudenyje“ eiles skaitys Airijos, Bulgarijos, Danijos, Vokietijos, JAV, Rusijos, Slovėnijos, Italijos, Ispanijos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Kroatijos, Švedijos, Anglijos ir dvylika lietuvių poetų. Penktadienį Druskininkuose bus festivalio atidarymas. Tris dienas kurortiniame mieste vyks renginių maratonas: tarptautiniai poezijos vakarai, susitikimai mokyklose, kūrybinės studijos, per metus išėjusių knygų pristatymai, limerikų skaitymai bei vaidinimai.

Numatomi tokie anoniminiai konkursai: vieno eilėraščio, „Jei nebūčiau poetas, būčiau" ir nerimtasis – Limeriko konkursas. Pastarajam siūlome pateikti iki trijų limerikų viename lape. Kūrinius galima pateikti dviem kalbom – lietuvių arba anglų. Juos vertins dvi skirtingos komisijos, nugalėtojai bus skelbiami dviejose skirtingose kategorijose (po 3 vietas). Po baigiamojo poezijos vakaro, po Jotvingių ir Jaunojo jotvingių premijos įteikimo, vyks Nepoetinių dirbinių aukcionas, kurį ves Agnė Žagrakalytė. Todėl prašomi visi, norintys jame ką nors parduoti, atsivežti savo dirbinių – rankdarbių, drožinių, piešinių, medaus, uogienių ir taip toliau.

Vilniečiai daugumą užsienio svečių ir apdovanotuosius laureatus galės išvysti iškilmingame baigiamajame „PDR 2011“ vakare, kuris bus surengtas spalio 9 d. Šv. Kotrynos bažnyčioje.

Kultūrinę programą remia  Lietuvos Respublikos kultūros rėmimo fondas, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, ES Kultūros programa, Amerikos centras. 

FESTIVALIO PROGRAMA 

Programą įgyvendina