Skaitymo metai - Naujienos:Seime pagerbti aktyviausi bibliotekų skaitytojai

Naujienos

2016-05-27
Seime pagerbti aktyviausi bibliotekų skaitytojai

2016 m. Seimas paskelbė Bibliotekų metais. Ta proga šalies bibliotekos buvo pakviestos išrinkti aktyviausius praėjusių metų skaitytojus. Ši Seimo iniciatyva sulaukė ypač didelio susidomėjimo.

Gegužės 25 d. į Seimą pakviesti aktyviausi 2015 metų skaitytojai ir skaitomiausių knygų autoriai. Pasveikinti daugiau kaip 130 knygų mylėtojų iš beveik 70 Lietuvos miestų ir rajonų, kuriuos pasiūlė Lietuvos bibliotekos.

Jauniausiai skaitytojai Dainidai Irenai Blažytei, kuri lankosi Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, ketveri su puse, o vyriausioms aktyviausioms bibliotekų skaitytojoms – po 86-erius. Tai Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos skaitytoja Bronislava Danutė Narbutienė ir Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos skaitytoja Anarsija Adamonienė.

Susirinkusiuosius sveikino šio renginio iniciatorė Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė, pasisakė bibliotekose labiausi skaitomi autoriai – rašytoja menotyros mokslų daktarė Kristina Sabaliauskaitė (suaugusiųjų) ir vaikų rašytojas Vytautas Račickas.

„Dauguma iš susirinkusių į šią salę perskaito daugiau nei šimtą knygų per metus. Be to, konkurso rezultatai rodo ir dar kartą įrodė, kad meilė knygai neturi amžiaus ribų. ˂...˃ Tikiu, kad net ir šiuolaikiniame technologijų pasaulyje niekas neatstos ypatingos bibliotekų aplinkos, gyvai verčiamų knygos puslapių magijos ir, be abejo, to nenusakomo knygų kvapo. Kaip ir visos tikrosios vertybės, knyga yra nepavaldi laikui,“ – susirinkusiems į Kovo 11-osios salę sakė Seimo Pirmininkė.

„Be skaitymo mūsų sielas ištinka paprasčiausias didžiausias dvasinis badas. Neskaitanti visuomenė – tai nuskurdusi, nuskurusi, išbadėjusi, nuo pasaulio dvasios ubagų atsiliekanti visuomenė, kurios neišgelbės jokios technologijos. Todėl sveikinu jus – vis dar skaitančius ir jau skaitančius, didelius ir mažus. Tai paliudijimas, kokie atviri esate pasauliui ir nuotykiui, kurį dovanoja knyga,“ – sakė K. Sabaliauskaitė.

Rašytojas V. Račickas perskaitė savo interviu su trečioke iš Trakų, taip pat paskaitė savo kūrybos. Į trečiokės klausimą „Kodėl vaikams reikia skaityti“, rašytojas atsakė: „Atsakymų gali būti daug, bet svarbiausi šie: skaitymas ugdo vaizduotę, skaitydami vaikai mokosi rašyti, turtina savo žodyną, skaitantys vaikai greičiau auga, jie būna protingesni, geriau mokosi, o užaugę būna laimingesni“.

Renginio dieną Seimo Vitražo galerijoje buvo eksponuojama pagal bibliotekų pateiktą informaciją parengta skaitomiausių lietuvių autorių knygų paroda. Praėjusiais metais skaitytojai dažniausiai iš bibliotekų  ėmė šių lietuvių autorių knygas: Kristinos Sabaliauskaitės, Romualdo Granausko, Irenos Buivydaitės, Andriaus Tapino, Rūtos Vanagaitės, Roko Flick, Nijolės Narmontaitės, Aldonos Ruseckaitės, Apolinaro Čepulio, Algimanto Čekuolio ir Alvydo Šlepiko.

Vaikai daugiausia skaitė Linos Žutautės, Vytauto Račicko, Vytauto V. Landsbergio, Kristinos Gudonytės, Rebekos Unos, Danguolės Kandrotienės ir Tomo Dirgėlos knygas.

Programą įgyvendina