Skaitymo metai - Naujienos:Įteiktos Dominyko Urbo ir Bičiulių premijos

Naujienos

2016-05-12
Įteiktos Dominyko Urbo ir Bičiulių premijos

Gegužės 11 d. knygyne MintVinetu įteiktos Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos Dominyko Urbo ir Bičiulių premijos – poetui ir vertėjui Tomui Taškauskui ir žurnalistui Audriui Ožalui.

2016 m. Dominyko Urbo premija įteikta vertėjui Tomui Taškauskui už sėkmingą vertimo debiutą – pagirtiną Pascal Riou eilėraščių knygos „Pasaulis – pažadas, kurį mylėti reikia” (Versus aureus, 2015) vertimą.

Žymaus vertėjo, redaktoriaus ir kalbininko Dominyko Urbo premiją 2008 metais įsteigė Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga. Premija skiriama vertėjui debiutantui už per pastaruosius trejetą metų publikuotą profesionalų pirmą arba antrą grožinės ar humanitarinės literatūros kūrinio vertimą į lietuvių kalbą. Premijos tikslas – įvertinti ir skatinti pradedančiuosius literatūros vertėjus bei sudaryti prielaidas lengviau integruotis į Lietuvos kultūrinį gyvenimą ir tapti aktyviais meno kūrėjais. Premija teikiama kasmet, minint D. Urbo gimimo metines. Laureatui įteikiama piniginė premija ir diplomas.

Dominyko Urbo premija už sėkmingą vertimo debiutą anksčiau apdovanoti vertėjai Toma Gudelytė, Julija Gulbinovič, Olga Lempertaitė, Paulius Garbačiauskas ir kiti.

2016 m. LLVS Bičiulių premija įteikta žurnalistui Audriui Ožalui už kompetentingą ir entuziastingą bendradarbiavimą pristatant skaitytojams pasaulinę literatūrą ir jos vertėjus.

Bičiulių premija skiriama asmeniui arba organizacijai, per pastaruosius vienerius metus ypač nusipelniusiems meniniam vertimui ir vertėjo profesijai. Laureatu gali tapti kritikas, žurnalistas, redaktorius, pedagogas, bibliotekininkas ar biblioteka, kalbininkas, leidykla ar leidėja ir kt. Premijos tikslas – įvertinti laureato darbą ir indėlį į literatūros vertimo meną, populiarinimą ir sklaidą. Laureatas apdovanojamas diplomu ir atminimo dovana – skulptūrėle.

Bičiulių premija teikiama nuo 2007 m. Anksčiau ja apdovanoti bibliotekininkė Danutė Sipavičiūtė, poetas Gintaras Bleizgys, Lietuvos radijo Kultūros laidų redakcija, dr. Dalia Zabielaitė ir kiti.

Programą įgyvendina