Skaitymo metai - Naujienos:2021 metų „Booker“ premijos laureatu tapo Pietų Afrikos rašytojas Damonas Galgutas

Naujienos

2021-11-04
2021 metų „Booker“ premijos laureatu tapo Pietų Afrikos rašytojas Damonas Galgutas


Lapkričio 3 dieną paskelbtas 2021 metų „Booker“ (The Booker Prize) premijos laureatas. Juo tapo Pietų Afrikos rašytojas Damonas Galgutas už knygą „The Promise“ (liet. „Pažadas“).

Damonas Galgutas yra Pietų Afrikos dramaturgas ir romanistas, kuris savo pirmąjį romaną parašė būdamas 17 metų ir jau tris kartus buvo įtrauktas į „Booker“ premijos trumpąjį sąrašą (2003, 2010 ir 2021 metais). „The Promise“ yra devintasis D. Galguto romanas ir pirmasis per pastaruosius septynerius metus.

Knygoje „The Promise“ pasakojama apie Swart šeimos narius, persekiojamus neįvykdyto pažado padovanoti savo juodaodei tarnaitei, kuri visą gyvenimą jiems dirbo, namus. Su šeima skaitytojas supažindinamas per ketverias laidotuves, kurios vyksta skirtinguose dešimtmečiuose. Bėgant dešimtmečiams, šis pažadas lieka neištesėtas.

„Booker“ premijos laureatas išrinktas iš trumpojo sąrašo, į kurį pateko šeši autoriai. Trumpasis sąrašas buvo sudarytas iš 158 knygų, išleistų Jungtinėje Karalystėje arba Airijoje nuo 2020 m. spalio 1 d. iki 2021 m. rugsėjo 30 d.

Kasmetinė „Booker“  premija teikiama nuo 1969 metų. Tai yra pagrindinis literatūrinis apdovanojimas angliškai kalbančiame pasaulyje.

Programą įgyvendina