Skaitymo metai - Naujienos:2023 m. Bookerio premiją pelnė Airijos rašytojas Paulas Lynchas

Naujienos

2023-11-27
2023 m. Bookerio premiją pelnė Airijos rašytojas Paulas Lynchas

Bookerio literatūros premiją pelnė Airijos rašytojas Paul Lynch už knygą „Prophet Song“. Nuotr. šaltinis: thebookerprizes.com


Lapkričio 26 d. paskelbtas 2023-iųjų Bookerio premijos už grožinę literatūrą laureatas. Juo tapo Airijos rašytojas Paulas Lynchas (g. 1977 m.) už romaną „Pranašo daina“ („Prophet Song“).

Knygoje, kurios veiksmas vyksta Dubline, pasakojama apie šeimą, susiduriančią su siaubingu nauju pasauliu, kuriame ima nykti įprastos demokratinės normos. Veiksmas vyksta netolimoje ateityje ir pasakoja apie keturių vaikų motinos pastangas apsaugoti savo šeimą nuo totalitarizmo.

Autorius teigė, kad romaną įkvėpė Sirijos karas ir pabėgėlių krizė.

Laimėtojas – P. Lyncho „Prophet Song“ – išrinktas iš trumpojo nominuotų knygų sąrašo, kurį sudarė 6 kūriniai:

  • Paul Murray. „The Bee Sting“;
  • Chetna Maroo. „Western Lane“;
  • Paul Lynch. „Prophet Song“;
  • Paul Harding. „This Other Eden“;
  • Jonathan Escoffery. „If I Survive You“;
  • Sarah Bernstein. „Study for Obedience“.

Bookerio literatūros premija yra vienas svarbiausių literatūrinių apdovanojimų anglakalbiame pasaulyje. Premijos laimėtojui skiriama 50 000 svarų sterlingų. Po 2 500 svarų sterlingų skiriama ir kiekvienam iš šešių į trumpąjį sąrašą įtrauktų autorių.

P. Lynchas yra penktasis airių rašytojas, pelnęs šią literatūros premiją, jau išgarsinusią daugybę autorių, įskaitant Margaret Atwood, Kazuo Ishiguro, Hilary Mantel, Salmaną Rushdie ir kt.

Programą įgyvendina