Skaitymo metai - Naujienos:Skaitytojų aptarnavimo skyriuje lankėsi Metų knygos rinkimų nominantas E. Ališanka

Naujienos

2017-02-06
Skaitytojų aptarnavimo skyriuje lankėsi Metų knygos rinkimų nominantas E. Ališanka


Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo skyrius dalyvauja akcijoje „Metų knygos rinkimai 2016“. Akcijos tikslas – skatinti Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra ir kelti skaitymo prestižą.

Metų knygos rinkimuose dalyvaujančių poezijos knygų penketukas skirtas skaitytojų aptarnavimo skyriui, kurio darbuotojos dalyvavo šios akcijos organizatorių paskelbtame paraiškų konkurse.

Antradienio popietę į Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo skyrių rinkosi bibliotekos skaitytojai, poezijos ir prozos mėgėjai, nes bibliotekoje lankėsi Metų knygos rinkimų nominantas, rašytojas, poetas, vertėjas, keliautojas Eugenijus Ališanka ir dainininkė Raminta Naujanytė-Bjelle. Autoriaus knygos dalyvauja prozos ir poezijos Metų knygos rinkimuose. Tai esė knyga „Empedoklio batas“ ir poezijos knyga „Stuburo tik punktyrai“.

Renginį vedė ir autorių pristatė S. Daukanto gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Angelė Bražaitė. Pirmiausia E. Ališanka kalbėjo apie ese knygą „Empedoklio batas“. Visiems buvo įdomu, kodėl toks pavadinimas. Empedoklis – senovės graikų filosofas. Jį labiausiai domino pasaulio samprata. Empedoklis galvojo, kad yra nemirtingas, šoko į ugnikalnį ir ugnikalnis išspjovė tik vieną jo batą. Taigi Empedoklio batas kaip kelionės metafora ar metonimija. Šiandien autoriui rašymas – gyvenimas, išsibarstęs apie mus. Rašytojas daug keliauja, o kelionės – tarsi pamatai, ant kurių renčia savo tekstus. Autorius aprašinėja ne tik patirtus įspūdžius, bet kelionėse stengiasi atrasti egzistencinį, kultūrinį pjūvį. Kelionės gali pasisekti, gali ir nelabai patikti, yra viena kelionė, kuri visiems pavyksta – gyvenimas.

E. Ališanka kartu su dainininke R. Naujanyte-Bjelle atliko poetinį muzikinį vyksmą. Autorius skaitė savo eiles, o atlikėja pritarė gitara ir atliko savo kūrybos dainų. Po užburiančios muzikinės kompozicijos rašytojas atsakė į skaitytojų klausimus, bendravo su šiauliečiais poetais.

Po susitikimo buvo galima įsigyti knygų iš paties autoriaus ir paprašyti autogarfo. Svečiai pasirašė bibliotekos svečių knygoje ir ilgai bendravo su skaitytojais prie arbatos puodelio. E. Ališankos poezijos ir prozos knygų galima pasiskolinti mūsų bibliotekoje ir kviečiame skaitytojus balsuoti už labiausiai patikusią knygą, dalyvaujančią akcijoje ‚Metų knygos rinkimai 2016“.
 

Šiaulių m. savivaldybės viešosios bibliotekos informacija

Programą įgyvendina