Skaitymo metai - Naujienos:Perskaityk knygą apie draugystę: knygų rekomendacijas pristato Virgis Šidlauskas

Naujienos

2020-07-23
Perskaityk knygą apie draugystę: knygų rekomendacijas pristato Virgis Šidlauskas


Dalyvaujantieji projekto „Vasara su knyga“ skaitymo iššūkyje per šią vasarą, be kitų užduočių, turi perskaityti vieną knygą apie draugystę. Pasiklydusiems vaikų ir jaunimo knygų šia tema gausoje siūlome žvilgtelti į Nacionalinės bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento specialistų rekomenduojamų knygų apie draugystę sąrašą.

Sąrašą rasite čia.

Pristatyti kelias knygas iš sąrašo departamento specialistai pakvietė Virgį Šidlauską – žurnalo vaikams „Laimiukas“ vyriausiąjį redaktorių ir  knygų vaikams autorių.  Pirma autoriaus sukurtos knygų serijos apie stebuklingus berniuko Ulfo nuotykius knyga „Ulfas ir stebuklinga barzda“ buvo nominuota 2017 m. „Metų knygos rinkimų“ knygų vaikams kategorijoje. Autorius yra parašęs ir knygą apie draugystę jaunesniems vaikams – „Ugnikalniukas ieško draugų“ (knygą iliustravo Tania Rex), kurioje pasakojama apie tai, kokius iššūkius Ugnikalniukui tenka įveikti, bandant susirasti draugą. Tai išmoningas, linksmas, bet kartu ir išmintingas bei jautrus pasakojimas apie tikros draugystės paieškas.

Iš mažesniems skaitytojams rekomenduojamų knygų sąrašo Virgis Šidlauskas pasirinko pristatyti Mariaus Marcinkevičiaus ir Linos Dūdaitės paveikslėlių knygą „Sivužas“. Tai nuotaikingas ir šmaikštus pasakojimas apie du draugus, paršelį ir karvę, pasičiuožinėjimo metu sutikusius keistą po ledu gyvenantį padarą – Sivužą. Panašaus amžiaus skaitytojams rašytojas taip pat rekomenduoja legendinę vokiečių rašytojo Janoscho knygą „Panama labai graži“. Tai – paties Janoscho iliustruoti pasakojimai apie Meškiuką ir Tigriuką, du draugus, kurie nieko nebijo, nes abu drauge yra labai stiprūs.

Paaugliams Virgis Šidlauskas pirmiausiai rekomenduoja amerikiečių rašytojos Katherine Paterson knygą „Tiltas į Terabitiją“ – istoriją apie vaikišką draugystę, apie savo vietos pasaulyje paiešką ir tyrą skausmą, su kuriuo gyvenime neišvengiamai susiduriame kiekvienas iš mūsų. Didesniems skaitytojams autorius taip pat rekomenduoja lietuvių rašytojos Ilonos Ežerinytės knygą „Sutikti eidą“. Tai – istorija apie Algę, su bendraamžiais bendrauti ne itin linkusią, geriausios draugės neturinčią paauglę. Vis tik Algės gyvenimas pasikeičia, kai mėgstamoje kavinukėje ji pastebi moterį, kuri perka du kavos, bet geria tik vieną. Su ja susipažinusi, Algė sužino apie tarpinius pasaulius ir eidus, būtybes, kurios gali tapti vienišų žmonių draugais.

Vaizdo įrašą rasite čia:

https://www.youtube.com/watch?v=KFwKBZ_Xefc

 
Šis vaizdo įrašas – paskutinysis serijoje „Vasara su knyga“. Kviečiame žiūrėti visus serijos vaizdo įrašus, skaityti rekomenduojamas knygas ir dalyvauti „Vasara su knyga“ skaitymo iššūkyje!

Akcija „Vasara su knyga“ – Skaitymo skatinimo programos 2019–2021 metų veiksmų plano dalis.

Programą įgyvendina