Skaitymo metai - Naujienos:Skelbiami aktyviausi akcijos „Pasakojame istorijas“ dalyviai

Naujienos

2021-10-07
Skelbiami aktyviausi akcijos „Pasakojame istorijas“ dalyviai


Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas kartu su Lietuvos Respublikos kultūros ministerija rugsėjo 6–30 d. kvietė bibliotekininkus iš visos Lietuvos dalyvauti akcijoje „Pasakojame istorijas“. Šis projektas – Skaitymo skatinimo programos priemonė, padedanti kelti bibliotekininkų, rengiančių edukacines programas vaikams, kvalifikaciją.

Akcija „Pasakojame istorijas“ sulaukė didelio bibliotekų susidomėjimo ir įsitraukimo. Skirtingų Lietuvos miestų ir miestelių bibliotekos rengė kūrybiškas istorijų pasakojimo edukacijas vaikams ir moksleiviams. Su istorijų pasakojimo tradicijomis, įtaigiu ir kūrybišku pasakojimo menu dalyvius bibliotekos supažindino pasirinkusios įvairiausias formas: teatrališkus istorijų perpasakojimus, autentiškų pasakojimų kūrimą ir kt.

Nacionalinės bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas visos „Pasakojame istorijas“ akcijos metu taip pat kvietė moksleivius dalyvauti istorijų edukacijose. Moksleiviai išbandė istorijų pasakojimo edukacinius žaidimus, jų metu kūrė įvairias istorijas.

Aktyviausios akcijos dalyvės bibliotekos bus apdovanotos prizais. Akcijoje aktyviausiai dalyvavo Šalčininkų rajono savivaldybės viešoji biblioteka – ji rengė edukacijas vaikams ir į šią veiklą įtraukė savo filialus, kurie taip pat yra apdovanojami: Eišiškių vaikų biblioteka, Poškonių ir Dainavos bibliotekos. Taip pat už aktyvumą ir surengtus istorijų pasakojimo užsiėmimus apdovanojamos Pasvalio Mariaus Katiliškio viešoji biblioteka, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka, Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka, vaikų biblioteka „Saulutė“, Šedbarų kaimo biblioteka. Bibliotekoms įteikiami „Pasakojame istorijas 2021“ mokymų lektoriaus, žaidimų kūrėjo Určio Šulinsko stalo žaidimai „Pasakų skrynelė“.

Tikimės, kad istorijų pasakojimo užsiėmimai bibliotekose taps tradicija ir moksleiviai jose galės lavinti savo pasakojimo meno įgūdžius.

Akimirkos iš istorijų pasakojimo užsiėmimų:


Pasvalio Mariaus Katiliškio viešoji biblioteka


Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka


Šalčininkų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius


Poškonių biblioteka


Dainavos biblioteka


Eišiškių vaikų biblioteka


Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka


Vaikų biblioteka „Saulutė“


Šedbarų biblioteka


Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka

 

Programą įgyvendina