Skaitymo metai - Naujienos:Vilniaus knygų mugė (Programa)

Naujienos

2019-02-06
Vilniaus knygų mugė (Programa)


Vasario 21–24 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyks jubiliejinė 20-oji Vilniaus knygų mugė. Mugės programoje viso 516 renginių, vienu metu vyksiančių 18 renginių erdvių. 204 susitikimai su autoriais vyks dalyvių stenduose ir 5 renginiai – mieste.

Renginių  programoje – 8 diskusijos, 24 renginiai Vaikų scenoje, 70 Kūrybinės studijos renginių, 15 kino filmų, 13 meno parodų, 35 renginiai Bibliotekų erdvėje, 15 susitikimų „Šortuose“, 50 renginių Muzikos salėje. Vasario 22 d., dar ilgesnį penktadienį, Muzikos salėje rengiamas Vilniaus knygų mugės 20-mečiui skirtas renginys „Naktis mugėje. Įvaizdinti žodžių klavyrai Žodis – kaip sapnas, kaip vizija“.

KULTŪRINIŲ RENGINIŲ PROGRAMA

„KNYGŲ ŠALIES“ KŪRYBINĖS STUDIJOS NAUJIENOS

Tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje jau 17 metų gyvuoja kūrybos oazė, kviečianti lankytojus pažinti knygos paslaptis. Tai – dailininkės Sigutės Chlebinskaitės inicijuota „Knygų šalies“ kūrybinė studija, veikianti tam, kad padėtų pajusti knygos taurumą,  puoselėtų meilę žmogaus rankų ir vaizduotės kūriniams. Kūrybinėje studijoje vieši Hanso Christiano Anderseno premijos laureatai, pasaulyje pripažinti knygų kūrėjai, iliustruotojai, animatoriai, kaligrafai ir kiti knygos istorijos žinovai. Čia vyksta įsimintini susitikimai, meistriškumo valandos, kūrybinės laboratorijos, o veiklas lydi teminės parodos.

Šiemet kūrybinėje studijoje svečiuosis labai garsūs ir ilgai laukti svečiai – Katsumi Komagata (Japonija), Marion Bataille (Prancūzija), Monika Hanulak (Lenkija), Paola Vassali (Italija), Mikas Malkovas (Prancūzija), Stasys Eidrigevičius (Lenkija), Elena Selena (Prancūzija), Zuzana Bramborova, Jakub Plachy, Klara Zahradkova (Čekija), Oleksiy Chekal (Ukraina), Catrine Christell  ir Sara Ruder (Švedija).

Susitikti galėsite ir su mylimais lietuvių dailininkais bei knygų autoriais.

Kūrybinės studijos programa.

KAS ŠIEMET ĮDOMAUS VAIKŲ SCENOJE?

Mažieji skaitytojai ir jaunimas kviečiami į triukšmingą, spalvotą ir linksmą Vaikų literatūros salę. Joje be gausybės knygų vaikams ir jaunimui naujienų, veiks  kasmet vis kitokia Knygų šalies Kūrybinė studija, interaktyvi Bibliotekų erdvė ir, žinoma,  Vaikų scena.

Vaikų scenos renginių programa.
 

BIBLIOTEKŲ ERDVĖ

Bibliotekų erdvė – Lietuvos bibliotekininkų kuriama atvira ir kitokia biblioteka be sienų. Tai dar viena skaitymo, bendravimo ir renginių erdvė, kurioje mugės svečiai kviečiami įsitraukti į kūrybinius užsiėmimus, edukacinius žaidimus ir kitas žaismingas veiklas. Teminės knygų lentynos, skaitymo erdvė, bibliotekų laboratorija, parodos, susitikimai su rašytojais ir dar daugiau įdomybių laukia kiekvieno mugės lankytojo.

Bibliotekų erdvės programa.
 

KNYGOS KINO SALĖ

Knyga ir kinas. Dar viena graži mugės tradicija – Knygos kino salė, kurioje lankytojams rodomos literatūros kūrinių ekranizacijos, dokumentiniai ir vaidybiniai filmai apie Lietuvos ir užsienio rašytojus, animaciniai filmukai vaikams. Šiemet lankytojams pristatoma 14 vaidybinių ir dokumentinių filmų, bei animacinių įvairių šalių pasakų programą vaikams.

Knygos kino salės programa.
 

ŠORTAI – ŠEŠIOS VALANDOS, PENKIOLIKA SUSITIKIMŲ!

Dvidešimtosios Vilniaus knygų mugės NAUJIENA! ŠORTAI – tai „karštas“ mugės debatų turnyras, literatūrinė dvikova, kurioje per 15 minučių du pokalbininkai – knygos autorius ir kritikas – kuo turiningiau atskleis aptariamos knygos privalumus ir trūkumus.

Šiose literatūros dvikovose aptariamos knygos, išleistos ne seniau nei prieš metus.

Šiemet rašytojus kalbins penki kritikai. Kiekvienas jų pasirinko po tris įdomiausias knygas ir mugės dienomis su jų autoriais turės po „kietą“ trumpą pokalbį.

ŠORTŲ kviečiama klausytis ketvirtadienį, penktadienį ir šeštadienį nuo 12 iki 14 val., vieta – Forumas, 3 salė.

Programa.

Programą įgyvendina