Skaitymo metai - Naujienos:2010 m. Bukerio literatūros premija – britui H. Jacobsonui

Naujienos

2010-10-13
2010 m. Bukerio literatūros premija – britui H. Jacobsonui


2010 m. Bukerio literatūros premijos laureatu tapo britų rašytojas Howardas Jacobsonas. Ši prestižinė premija jam paskirta už romaną „Finklerio klausimas“ („The Finkler Question“).

H. Jacobsonas yra parašęs keliolika romanų. Savo pastarąjį kūrinį jis apibūdina kaip „komediją apie liūdesį ir praradimą“. Žiuri komisijos pirmininkas Andrew Motionas pažymėjo, kad „Finklerioklausimas“ yra  „labai juokingas, bet taip pat ir labai protingas ir tuo pačiu liūdnas bei subtilus kūrinys“.

H. Jacobsono romanas yra pirmasis Bukerio apdovanojimų istorijoje atvirai humoristinis kūrinys, pelnęs šį bene labiausiai geidžiamą literatūrinį apdovanojimą, įteikiamą anglakalbiui autoriui.

Romane „Finklerio klausimas“ veikėjai – žydų tautybės Liboras ir Samas, abu neseniai likę našliais, bei pastarojo mokyklos laikų draugas Julianas – susitikę po ilgo nesimatymo apmąsto tapatybės krizes ir praradimus.

Bukerio literatūros premija kasmet skiriama už geriausią romaną anglų kalba. Autorius turi būti Tautų Sandraugos šalių arba Airijos Respublikos pilietis. 

Daugiau skaitykite The Man Booker Prize.

Programą įgyvendina