Skaitymo metai - Naujienos:„Pasakojame istorijas 2021“: Mildos Varnauskaitės teorinis pranešimas

Naujienos

2021-09-09
„Pasakojame istorijas 2021“: Mildos Varnauskaitės teorinis pranešimas

 


Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas kartu su Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvių literatūros ir tautosakos institutu birželio 16–17 d. kvietė bibliotekininkus dalyvauti nuotoliniuose mokymuose „Pasakojame istorijas 2021“.

Šie mokymai – tai Skaitymo skatinimo programos priemonė, padedanti kelti bibliotekininkų, rengiančių edukacines programas vaikams, kvalifikaciją.

Mokymų tikslas – bibliotekininkams, dirbantiems su vaikais ir jaunimu, pristatyti ir mokyti taikyti praktiškai istorijų pasakojimo metodą (angl. storytelling). Lektoriai dalinosi patirtimi, kaip įtaigiai ir vaizdžiai pasakoti istorijas, labiau sudominti ir įtraukti į pasakojimą klausytojus.

Startavus akcijai „Pasakojame istorijas“, dalinamės pirmuoju paskaitos įrašu – Mildos Varnauskaitės pranešimu „Istorijų pasakojimas – neliečiama muziejinė vertybė ar besikeičianti kasdieninė praktika?“ Šioje paskaitoje lektorė aptaria žodinio pasakojimo reikšmę ir atsako į klausimą, ar norėdami, kad mūsų istorijos išliktų ateinančioms kartoms, turėtume jas uždaryti po stiklu, ar visgi išleisti į pasaulį ir priimti jų kaitą?

M. Varnauskaitė – profesionali istorijų pasakotoja bei šio meno mokytoja, gyvena ir dirba Amsterdame (Nyderlandai). Kaip pasakotoja dalyvauja įvairiuose renginiuose Nyderlanduose ir Lietuvoje, dalinasi biografiniais, folkloriniais, istoriniais ir kitokiais pasakojimais. Yra baigusi Mezrabo istorijų pasakojimo mokyklą (Mezrab Storytelling School) Amsterdame ir šiuo metu dirba Mezrabo kultūros centre, viename didžiausių pasakojimo meno centrų Europoje.

Šie mokymai yra viena iš Skaitymo skatinimo programos, kurios įgyvendinimą finansuoja Kultūros ministerija, priemonių.

Paskaitos įrašą rasite čia:

 

 

Programą įgyvendina