Skaitymo metai - Naujienos:Paskelbti 2016 m. IBBY-Asahi premijos už skaitymo skatinimą laureatai

Naujienos

2016-04-06
Paskelbti 2016 m. IBBY-Asahi premijos už skaitymo skatinimą laureatai


IBBY-Asahi premijos už skaitymo skatinimą skyrimo komisijos pirmininkė Angela Lebedeva (Rusija) balandžio 4 d. paskelbė 2016 m. premijos laureatus. Premija atiteko dviem projektams: „Read With Me“ (Skaityk su manimi), Iranas ir „Big Brother Mouse“ (Didysis brolis pelė), Laosas.

Skaitymo skatinimo projektas „Skaityk su manimi“ siekia, kad vertingos, kokybiškos knygos pasiektų didžiulių miestų rajonuose bei atokiausiose Irano vietovėse sunkiai gyvenančius vaikus. Siekiama suteikti žinių ir galimybių su vaikais dirbantiems specialistams (mokytojams, bibliotekininkams, savanoriams), įkurti mažas bibliotekėles, kad pradėtas darbas nenutruktų.

„Didysis brolis pelė“ – skaitymo skatinimo projektas, kuriuo siekiama, kad knygą pažintų kuo daugiau vaikų ir kovoti su vis dar plačiai šalyje paplitusiu neraštingumu. Laose knygos yra retas dalykas, knygų čia išleidžiama labai mažai ir jos niekada nepasiekia kaimų, kur gyvena didelė šalies gyventojų dalis. Nors po truputį vis daugiau vaikų lanko mokyklas, bet be mokyklinių vadovėlių jie nėra regėję kitokių knygų. „Didysis brolis pelė“ pirmąsias knygas išleido 2006 m. – dalį vien tik jų vietine lao kalba, dalį ir anglų. Knygos vertingos ne tik vaikams, bet ir vyresniems žmonėms, siekiantiems pramokti užsienio kalbos.

Daugiau apie šiuos projektus: Read With Me; Big Brother Mouse.

Apdovanojimai laureatams bus įteikti rugpjūčio mėnesį IBBY kongrese Naujoje Zelandijoje.

IBBY-Asahi premija už skaitymo skatinimą įsteigta 1986 m. Tarptautinės vaikų ir jaunimo knygos tarybos (IBBY). Ši prestižinė premija finansuojama Japonijos laikraščių leidybos kompanijos Asahi Shimbun ir skiriama už ilgalaikius projektus, skirtus vaikų ir jaunimo skaitymo skatinimui. Premija skiriama kas dvejus metus dviem projektams.

Programą įgyvendina