Skaitymo metai - Naujienos:Dalyvaujame akcijoje „Metų knygos rinkimai 2019“

Naujienos

2020-02-10
Dalyvaujame akcijoje „Metų knygos rinkimai 2019“


Vilkaviškio rajono Virbalio pagrindinės mokyklos biblioteka nuo 2008-ųjų įsijungia į Metų knygos rinkimų akciją. Priklausomai nuo turimų knygų kiekvienais metais skiriasi dalyvių skaičiai.

Šiemet  turime visas vaikų ir paauglių kategorijose dalyvaujančias knygas bei mūsų žemietės mokytojos Dainos Opolskaitės knygą „Dienų piramidės“. Mokyklos bibliotekininkė vykdė akcijos sklaidą. Apie akciją buvo paskelbta mokyklos „facebook“ paskyroje, parengti stendai bibliotekoje, padalinta medžiaga mokytojams, lankytasi ikimokyklinėse grupėse ir klasėse, inicijuoti renginiai, apie vykdytas veiklas skelbta mokyklos tinklalapyje.

Ypač aktyviai rinkome Metų knygą vaikams. Labai geranoriškai į veiklą įsitraukė pradinių klasių mokytojos. 3 klasės mokiniai pirmieji skaitė konkurse dalyvaujančias knygas, aptarė su klasės draugais ir mokytoja. Jiems labiausiai patiko Ignės Zarambaitės „Stebuklingi senelio batai“. 1 klasės mokiniai su mokytoja bei „Spinduliukų“ ir „Pelėdžiukų“ grupių vaikučiai su auklėtojomis skaitė patiems mažiausiems skirtas knygas: Pauliaus Norvilos „Strykt pastrykt!“ ir Vytauto V. Landsbergio „Pūkis karalius“. „Spinduliukai“ ir pirmokai piešė šių knygų iliustracijas – piešinių parodėlės veikia mokyklos bibliotekoje. Su visomis penkiomis rinkimuose dalyvaujančiomis knygomis antrokus ir ketvirtokus supažindino penktokės Rugilė, Kotryna, Gileta, Juneta ir Viltė. Šių klasių mokiniams taip pat labiausiai patiko I. Zarambaitės „Stebuklingi senelio batai“ bei Tomo Dirgėlos „Benas – sapnų siuvėjas“. 

Knygos paaugliams, dalyvaujančios rinkimuose, labai skirtingos, skirtos įvairaus amžiaus skaitytojams. 6 klasės mokiniai skaitė Audronės Meškauskaitės  ir Aurinos Venislovaitės knygą „Istorijos skanėstai“. Kad kiekvienas vaikas susipažintų su visomis knygoje esančiomis trumpomis šmaikščiomis istorijomis, bibliotekininkė Inesa pasiūlė skaityti visiems po kelias skirtingas istorijas. Bibliotekoje mokiniai pasirinktu būdu istorijas pateikė klasės draugams. Ypač išradingas buvo Eidanas. Išklausę visas istorijas, vaikai nusprendė, kad tai labai įdomi, nors neįprasta knyga. Septintokės Austėja ir Klaudija skaitė ir bendraklasiams pristatė Kotrynos Zylės mistinį romaną „Sukeistas“ bei Ilonos Ežerinytės apysaką „Skiriama Rivai“, kurią praturtina muzikinės iliustracijos, pasiekiamos išmaniaisiais įrenginiais. Tuo akivaizdžiai įsitikino visi septintokai. Ketvirtoji knyga, skirta paaugliams, – V. V. Landsbergio „Žalčių karalienė“ – sulaukė didesnio 9–10 klasių skaitytojų susidomėjimo.

D. Opolskaitės novelių knyga daugiausia komplimentų sulaukė iš suaugusių skaitytojų.

Metų knygos rinkimų akcija skatina domėjimąsi šiuolaikine lietuvių literatūra. Jeigu tai yra svarbu ne tik bibliotekininkams, bet visai mokyklos bendruomenei, šiuolaikinius vaikus ir paauglius galime uždegti meile knygai, atrasti skaitymo džiaugsmą.

Inesa Mažeikienė,
Vilkaviškio r. Virbalio pagrindinės mokyklos bibliotekininkė 

Programą įgyvendina