Skaitymo metai - Naujienos:Europos Sąjungos literatūros premijai pasiūlyti trys lietuviai

Naujienos

2019-05-13
Europos Sąjungos literatūros premijai pasiūlyti trys lietuviai


Šiais metais Europos Sąjungos literatūros premijai kandidatus pateikė keturiolika Europos sąjungos šalių: Airija, Austrija, Graikija, Italija, Jungtinė Karalystė, Lenkija, Lietuva, Prancūzija, Rumunija, Sakartvelas, Slovakija, Suomija, Ukraina, Vengrija.

Lietuva premijai siūlo tris kandidatus:

Gabija Grušaitė „Stasys Šaltoka: vieneri metai“, leidykla „Lapas“, 2017;

Daina Opolskaitė „Dienų piramidės“, leidykla „Tyto alba“, 2019;

Mindaugas Jonas Urbonas „Šimtmečių melancholija“, Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2017.
 


Trumpieji rašytojų sąrašai paskelbti oficialioje Europos Sąjungos literatūros premijos svetainėje: http://www.euprizeliterature.eu/news/

Rašytojas, kandidatuojantis į premiją, turi būti išleidęs ne daugiau kaip keturias ir ne mažiau kaip dvi prozos suaugusiesiems knygas. Taip pat knyga turi būti randama prekyboje ir ji turi būti išleista ne anksčiau nei 2017 metų vasarą.

Europos Sąjungos literatūros premija (angl. European Union Prize for Literature, EUPL) įsteigta 2009 metais ir kasmet teikiama ES šalių autoriams. Šios premijos tikslas – skatinti rašytojų kūrybą ir jų kūrinių vertimus.

Europos Sąjungos literatūros premija jau buvo įvertinti trys lietuvių autoriai: Laura Sintija Černiauskaitė už romaną „Kvėpavimas į marmurą“ (2009 m.), Giedra Radvilavičiūtė už esė rinkinį „Šiąnakt  aš miegosiu prie sienos“ (2012 m.) ir Undinė Radzevičiūtė už romaną „Žuvys ir drakonai“ (2015 m.).

Programą įgyvendina