Skaitymo metai - Naujienos:Knyga vaikams „Laimė yra lapė“ JAV sulaukė apdovanojimo

Naujienos

2019-01-30
Knyga vaikams „Laimė yra lapė“ JAV sulaukė apdovanojimo


Kelią tarptautinėje erdvėje toliau skinasi Aušros Kiudulaitės ir Evelinos Daciūtės knyga „Laimė yra lapė“ (leidykla „Tikra knyga“). Mažiesiems skaitytojams skirta knyga sulaukė apdovanojimo, kokio nėra gavusi jokia kita lietuvių autorių kurta knyga.

Knyga „Laimė yra lapė“ įvertinta „The Batchelder“ apdovanojimu, kurį Amerikos bibliotekų asociacija teikia už išskirtiniausią pastaraisiais metais JAV išleistą knygą vaikams, kuri buvo sukurta ne JAV ir ne anglų kalba.

Knyga Lietuvoje išleista 2016 metais. „Laimė yra lapė“ jau yra pelniusi apie dešimt apdovanojimų Lietuvoje ir pasaulyje, pagal ją pastatyti du spektakliai. Ji pateko į akcijos „Metų knygos rinkimai“ knygų vaikams penketuką ir buvo išrinkta 2017-ųjų Metų knyga vaikams, taip pat Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus 2016 m. išrinkta kaip Gražiausia metų knyga ir iliustruotoja A. Kiudulaitė apdovanota Domicėlės Tarabildienės premija, 2018 m. knyga įrašyta į IBBY Garbės sąrašą iliustruotojų kategorijoje, 2017 m. – įtraukta į reikšmingiausių pasaulio knygų vaikams katalogą „Baltieji varnai“ („The White Ravens“).

Knygą „Laimė yra lapė“ jau skaito vaikai Didžiojoje Britanijoje, Amerikoje, Australijoje, Naujojoje Zelandijoje, taip pat Pietų Korėjoje, Slovakijoje, Rumunijoje. Leidykla „Tikra knyga“ derasi ir su kitų šalių leidyklomis.

Knyga „Laimė yra lapė“ skirta 5–10 metų vaikams, tačiau joje pasakojama istorija, vertybės sujaudins ne tik mažą, bet ir didelį. Ši knyga apie tai, kas svarbu kiekvienam – apie dosnumą, praradimo liūdesį ir atradimo džiaugsmą. Apie laimę.

Programą įgyvendina