Programą įgyvendina
Tradiciniame, devintajame „Paviljono“ knygų savaitgalyje, kuris vyks lapkričio 29–gruodžio 1 d., bus smagi proga susitikti skaitytojams, knygų leidėjams ir rašytojams.
Lankytojų lauks ne tik knygų mugė, kurioje jie galės įsigyti knygų leidyklų kainomis, bet ir diskusijos, literatūrinių naujienų pristatymai, koncertas ir diskoteka.
Visi renginiai – nemokami.
Naujos prozos fontanai ir literatūros klasikai
Programoje galima matyti lietuviškos prozos proveržį – naujus romanus pristatys Ieva Dumbrytė, Vladas Rožėnas, Ieva Marija Sokolovaitė, Mykolas Sauka. „Pirmosios knygos“ laimėtoja Greta Gudelytė surengs nestandartinius savo prozos knygos skaitymus. Dėmesys bus skiriamas ir verstinei literatūrai – tokiems romanams kaip Cormac McCarthy „Kraujo meridianas“, Clarice Lispector „Aistra pagal G. H “, Solvei Balle „Apie tūrio apskaičiavimą“ ir kt.
„Paviljono“ knygų savaitgalyje apsilankys Alfonsas Andriuškevičius ir pristatys savo naujausią knygą „12 esė ir A. A. biblioteka“. Taip pat vyks Donaldo Kajoko dienoraščio knygos „Leistinas privatumas. Dienoraščiai 1979-1990“ pristatymas. Knygynas „eureka!“ pristatys savo knygyno krikštatėvio, šį rudenį netikėtai mus palikusio Rolando Rastausko mylimų autorių poezijos stalelį, papasakos apie kartu patirtas istorijas.
„Lolita“ Teherane, Putino Rusija ir atsikratymas vaikais sovietmečiu
Skaitytojų lauks ne tik romanų pristatymai, bet ir aktuali negrožinė literatūra. Azar Nafisi knygoje „Skaitant Lolitą Teherane“ pasakojama kaip po 1979 m. Irano revoliucijos anglų literatūros profesorė, atkakliai gindama iraniečių teisę į vaizduotę, suburia slaptą skaitymo grupelę ir kartu su septyniomis studentėmis kas savaitę susitinka aptarti uždraustos vakarietiškos literatūros.
Naujausiame lietuvių skaitytojams puikia pažįstamo Timothy Snyderio veikale „Kelias į nelaisvę“ autorius analizuoja Putino Rusijos ideologiją bei lengvabūdišką Vakarų požiūrį į Rusijos bandymus paveikti ir susilpninti Vakarų demokratijas. O istorikė Ieva Balčiūnė savo dokumentinėje knygoje „Augintiniai. Atsikratymas vaikais sovietmečio Lietuvoje “ atsigręžia į slepiamą, ignoruojamą, nematomą ir neretai pamirštamą šeimos gyvenimo pusę – sprendimą apleisti, atskirti, panaikinti vaikus.
Nuo koncerto – iki ekskursijos ir dviračių
„Paviljono“ knygų savaitgalis neatsiejamas ne tik nuo literatūrinių renginių, bet ir muzikinių pasirodymų, tad penktadienio vakarą susirinkusius linksmins ir stebins vienas žymiausių Lietuvos repo improvizacijos puoselėtojų Pijus Opera.
Netrukus pasirodys knyga apie Vilniaus virtuvės šefą Janą Szyttlerį ir jo indėlį į Lietuvos gastronomijos istoriją. Jis pirmasis Abiejų Tautų Respublikoje rašęs ir leidęs kulinarines knygas, skirtas neprofesionalams. Šeštadienį valandos trukmės ekskursijoje lankytojai galės sužinoti įdomybių apie knygą ir kuchmistro paveldą su miesto gide ir knygos bendraautore Andželika Laužikiene.
Filosofai ir sportininkės kalbėsis apie intriguojantį Jameso Hibbardo veikalą „Dviračių menas“. Dviračių ir filosofijos mylėtojai bus kviečiami išgirsti pokalbį apie knygą, kuri atskleidžia, kaip važiavimas dviračiu padeda susitikti su didingu egzistencijos slėpiniu, esančiu anapus to, ką galima sudėti į žodžius.
„Paviljono“ knygų savaitgalis vyks lapkričio 29 d.–gruodžio 1 d. kultūros klube „Paviljonas“ (Pylimo g. 21B, Vilnius). Visi renginiai – nemokami.
Partneriai: Kultūros klubas „Paviljonas“, „Kiras“, Knygynas „eureka!“, „Apostrofa“, „Aukso žuvys“, „Baziliskas“, „Hubris“, „Juodas šuo“, „Kitos knygos“, „Lapas“, Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, „Odilė“, „Phi knygos“ ir „Rara“.
Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė. Informacinis partneris žurnalas „Literatūra ir menas“.