Skaitymo metai - Naujienos:Lietuvos poetės tarptautiniame festivalyje Vienoje ir Miunchene

Naujienos

2022-11-08
Lietuvos poetės tarptautiniame festivalyje Vienoje ir Miunchene


Spalio pabaigoje Vienoje jau šeštą kartą atidaryta tarptautinė poečių bienalė SHAMROCK, trukusi iki lapkričio 7 d. Šiais metais bienalės šūkiu pasirinkti Davido Bowie žodžiai „Where are we now?“.

Bienalės organizatoriai kvietė svarstyti, kaip ir kiek šiandien girdimas poečių balsas įvairiose šalyse ir visuomenėse, ką pavyko dėl to padaryti ir ko toliau siekiama. Poezija jaudina, sukrečia, guodžia, žadina ir aštrina suvokimą, kartais ir skatina veikti. Šešiasdešimt poečių iš dvidešimties šalių su kolegėmis iš Vokietijos ir Austrijos skaitymais, performansais ir diskusijomis kvietė šioms temoms skirtam meniniam ir socialiniam dialogui.

Šiais metais viešniomis festivalis pasirinko keletą šalių, tarp jų ir Lietuvą, kuriai atidaryme Vienos literatūros namuose spalio 28 d. atstovavo Jurgita Jasponytė.

Lapkričio 4 d. į Miuncheną persikėlusį festivalį pradėjo taip pat Lietuvos poetės Agnė Žagrakalytė ir Daiva Čepauskaitė, perskaitę ir atvykti negalėjusios Vaivos Grainytės naujai išverstos kūrybos.

Visus festivalyje skambėjusius eilėraščius į vokiečių kalbą vertė ir Lietuvos skaitymus vedė literatūrologas ir vertėjas Cornelijus Hellis.

Lietuvos poečių dalyvavimą bendradarbiaudami su festivaliu organizavo Lietuvos kultūros atašė Vokietijoje ir Lietuvos ambasada Austrijoje ir Lietuvos kultūros institutas.

Kultūros ministerijos informacija

Programą įgyvendina