Skaitymo metai - Naujienos:Lietuva skaito!

Naujienos

2019-03-29
Lietuva skaito!


Šiemet visus Lietuvos miestus ir miestelius bei lietuvių bendruomenes užsienyje vėl vienys skaitymo šventė su šūkiu „Laisvė skaityti“. Turime dvi gražias dienas, kurias skiria lygiai dvi savaitės. Tai Pasaulinė knygos diena, pasaulyje minima balandžio 23-iąją, ir Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena gegužės 7-ąją!

Vis girdime, kad mažiausiai skaitanti bendruomenės dalis yra jaunesnieji paaugliai. Praėjusių metų balandžio 23-ioji, kai buvo kviečiami skaityti knygas savo malonumui, įrodė, jog jie skaito! Tačiau jauniems žmonėms svarbu yra skaityti tai, kas jiems patinka, ką skaito jų bendraamžiai, tad Pasaulinę knygos dieną, balandžio 23-iąją, vėl visi kviečiami skaityti tai, kas patinka, o ne tai, kas užduota mokykloje. Prašoma ir jaunimo pagalbos: iki balandžio 8 dienos rašykite, kokią knygą norite rekomenduoti savo bendraamžiams ir vienu-dviem sakiniais apibūdinkite, kodėl ją rekomenduojate. Ši jūsų rekomendacija su knygos viršeliu bus paskelbta interneto svetainėje lietuvaskaito.lt. Kadangi šiemet balandžio 23-ioji sutampa su moksleivių atostogomis, skaityti mėgstamas knygas bus dar paprasčiau!

O gegužės 7 d. visi kviečiami drauge siekti skaitymo rekordo – kada kam patogu: prieš pamokas, po pamokų, o gal vakare. Klasėje, salėje, mokyklos stadione, miesto aikštėje. Kuri Lietuvos bendruomenė, miestelis ar miestas surinks daugiausiai skaitančių žmonių vienoje vietoje? Visi kviečiami fiksuoti šias akimirkas ir dalytis su organizatoriais. Atsiųstos nuotraukos ir vaizdo reportažai bus paskelbti lietuvaskaito.lt puslapyje.

Žinoma, tradiciškai Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną lauks ir susitikimai su rašytojais – bibliotekose, mokyklose, knygynuose – tam, kad atsiverstume lietuvių kalba parašytą knygą, susitiktume su jas rašančiais žmonėmis. Visi kviečiami dvi savaites tarp dviejų knygoms svarbių dienų užpildyti skaitymu, kalbėjimu apie knygas, dalijimusi. Knygos džiaugiasi, kai jas skaito. Tad gegužės 7-ąją nudžiugink bent vieną knygą!

Apie visus organizuojamus renginius kviečiama rašyti el. paštu ruta@lla.lt, jais bus dalijamasi renginių kalendoriuje – visi bus kviečiami ne tik į renginius, bet ir jungtis prie rekordo siekimo.

Programą įgyvendina