Skaitymo metai - Naujienos:Įteiktos 2022 metų Kultūros ministerijos premijos

Naujienos

2022-12-16
Įteiktos 2022 metų Kultūros ministerijos premijos


Gruodžio 15 d. Kultūros ministras Simonas Kairys Nacionalinėje dailės galerijoje įteikė šių metų Kultūros ministerijos premijas labiausiai įvairiose srityse nusipelniusiems kultūros ir meno darbuotojams, kūrėjams.

„Kultūros ministerijos premijos ir garbės ženklai čia subūrė labai plačią ir margą bendruomenę. Šiandien drauge švenčiame ryškų jūsų veiklos paliktą įspaudą daugybėje skirtingų sričių: nuo džiazo iki edukacijos, nuo teatro iki raštijos istorijos. Skirtingos veiklos, skirtingi kontekstai lemia, kad ir kasdienybę matuojame kiek skirtingais matmenimis. Vis dėlto tuo pat metu esame viena stipri kultūros bendruomenė. Šiandien to bendrumo, džiaugsmo ne tik dėl savo, bet ir dėl kitų įvertinimo matome tikrai daug“, – sveikindamas laureatus sakė kultūros ministras.

Bronio Savukyno premija įteikta Gyčiui Norvilui už  problemišką ir polemišką eseistiką, už redaktoriaus darbą, pavertusį „Literatūrą ir meną“ gyvu balsu kultūros pasaulyje.

Publicistikos premiją pelnė rašytoja, menininkė Paulina Pukytė už išskirtinę, provokuojančią ir performatyvią publicistiką kultūros ir visuomeninėmis temomis komentarų cikle LRT radijo laidai „Kultūros savaitė“. 

Kultūros ministerijos premija už bibliotekininkystės, bibliografijos, knygotyros mokslinius tyrinėjimus bei praktinę veiklą bibliotekose įteikta Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos Kraštotyros ir skaitmeninimo skyriaus vedėjai Jurgai Bardauskienei. Premija jai skirta už profesionaliai vykdomus Mažosios Lietuvos lietuvių kultūros, kultūrinių ryšių, organizacijų istorijos, iškilių asmenų asmeninio gyvenimo bei kultūrinės veiklos, Klaipėdos miesto tarpukario bibliotekos 1920–1945 metų kolekcijos tyrinėjimus, 2020 m. išleistą knygą „Kultūros palikimo beieškant. Klaipėdos miesto biblioteka 1920–1945 metais“.

Martyno Mažvydo premija skirta literatūrologei, daktarei Žavintai Sidabraitei ir kalbotyrininkei, daktarei Birutei Triškaitei už nuopelnus Lietuvos raštijos istorijai – atliekant kokybiškus Prūsijos (Mažosios) Lietuvos XVI–XVIII a. raštijos tyrimus bei šaltinių rengimą. Aktyvūs mokslininkių tyrimai ir šaltinių publikacijos atskleidžia lituanistinio sąjūdžio Apšvietos amžiuje Prūsijoje ištakas ir aplinkybes, formuoja naują požiūrį į XVIII a. raštijos kultūrinę aplinką, reikšmingai prisideda prie Prūsijos Lietuvos kultūros istorijos tyrimų.

Premija už geriausias kultūrinės edukacijos veiklas vaikams įteikta jau šešerius metus aktyviai kultūros lauke veikiančiai, įtrauktimi, tarpdiscipliniškumu ir tarptautiškumu pagrįstai vaikų ir paauglių literatūros pažinimo programos „Vaikų žemė“ komandai: programos vadovui Justinui Vancevičiui, edukacinių projektų koordinatorei Elzei Gerdvilienei, vaikų literatūros profesionalų renginio „Kūrėjų sala“ vadovei bei kitų programos „Vaikų žemė“ projektų ir renginių organizatorei, knygų kūrėjai Kotrynai Zilinskienei (Zylei), programos „Vaikų žemė“ stovyklų vadovei, festivalių organizatorei, edukacijų vedėjai, aktorei ir režisierei Sigitai Kamandulienei ir programos „Vaikų žemė“ projektų vykdytojai, edukacijų vedėjai ir iliustruotojai Gretai Alice Liekytei.

Poetė, prozininkė, vertėja Ieva Toleikytė Jaunojo kūrėjo premija įvertinta už originalią kūrybinę raišką, išskirtinę poetinę kalbą, talentingus grožinės literatūros vertimus iš danų kalbos į lietuvių kalbą. Jaunosios autorės poezijos stilius išsiskiria iš šiuolaikinių jaunųjų lietuvių poetų kūrybos konteksto ir atskleidžia naujus būdus, kaip poetine kalba mąstyti visuomenei aktualiais klausimais.

Visus laureatus rasite čia.

Parengta pagal Kultūros ministerijos informaciją

Programą įgyvendina