Skaitymo metai - Apie „Knygų startą“

Perskaitytų knygų matuoklis

Aš savo vaikui
jau perskaičiau

arrow left
0
arrow right
fiksuoti

Tėvai savo vaikams
jau perskaitė

0
knygos

Apie „Knygų startą“


 
„Knygų startas“ – kas tai?
 

„Knygų startas“ – tarptautine patirtimi paremtas ankstyvojo skaitymo skatinimo projektas, kurio metu naujagimiams ir jų tėveliams dovanojamas ankstyvojo skaitymo skatinimo lauknešėlis.
 

 

Koks šio projekto tikslas?

Pagrindinis projekto tikslas – užauginti Lietuvoje pirmą kartą vaikų, kurių skaitymo patirtis prasideda nuo pat pirmų dienų, kartu skatinant skaitymą šeimoje ir padedant jauniems tėvams įsisąmoninti ankstyvojo skaitymo svarbą ir suteikiant jiems reikalingų priemonių ir žinių. Tai atspindi ir projekto šūkis: „Su kiekviena knyga – ūgteli karta!“ 

Mes tikime, kad „Knygų startas“ – sėkmingo gyvenimo startas visiems Lietuvos vaikams.  

Kodėl ankstyvasis skaitymas toks svarbus?

Neurologiniu požiūriu pirmi treji vaiko gyvenimo metai yra ypač svarbūs jo raidai. Šiuo laikotarpiu smegenys ima pratintis prie kalbos. Moksliniai tyrimai patvirtina, kad žmogus galėtų labiau atskleisti savo potencialą, nuo pirmų dienų jis turi augti kuo turtingesnėje kalbinėje aplinkoje. Skaitymas – vienas iš būdų šią aplinką kokybiškai praturtinti. Jis lavina vaiko gebėjimus aiškiai reikšti mintis, treniruoja mąstymą, atmintį ir vaizduotę, moko sutelkti dėmesį, skatina kūrybiškumą ir dar begalę kitų nepaprastai svarbių įgūdžių. Todėl ypač svarbu vaikus su knyga ir skaitymu supažindinti jau nuo pirmų gyvenimo dienų.

Projekto rekomenduojamos knygos

Kur galima gauti lauknešėlį?

Nuo 2021 m. lapkričio 29 d. kiekvienas Lietuvos naujagimis lauknešėlį gauna visuose Lietuvos ligoninių gimdymo skyriuose.

Nuo 2023 m. vasario mėnesio Lietuvos diplomatinėse atstovybėse ir konsulinėse įstaigose Jungtinėje Karalystėje, Norvegijoje, Vokietijoje, Airijoje, Danijoje, Švedijoje, Nyderlanduose, Ispanijoje (Madride ir Valensijoje), Prancūzijoje ir Belgijoje lauknešėliai įteikiami Lietuvos diasporos vaikučių tėveliams ar globėjams, kurie kreipiasi dėl vaiko gimimo fakto įtraukimo į apskaitą ar teikia prašymą išduoti vaikui pirmąjį asmens tapatybės dokumentą.

Atstovybių kontaktus galima rasti čia.

 

Kas sudaro lauknešėlį?

Indrės Pliuškytės–Zalieckienės knygelė „Kapt kapt kapt“, atitinkanti 0–3 metų vaikų galimybes ir poreikius, Nacionalinės bibliotekos skaitymo specialistų parengti patarimai tėvams, kaip skaityti su vaiku, spalvingi skirtukai, pirmasis skaitytojo pažymėjimas.

Visos priemonės pateikiamos specialioje „Knygų starto“ kuprinėlėje, kurią ateityje vaikas galės panaudoti eidamas į biblioteką.

„Knygų starto“ skaitytojo pažymėjimą, pateikę lauknešėlyje esančią skrajutę, galite pasiimti šiose bibliotekose ir jų filialuose.

 

Daugiau informacijos apie projektą rasite čia

Taip pat kviečiame mus sekti „Instagramo“ paskyroje knygustartas.


Projekto globėja – Diana Nausėdienė.

Dianos Nausėdienės kvietimas prisijungti prie projekto „Knygų startas“:

 

Projektą įgyvendina Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka.
Skaitymo skatinimo programą koordinuoja ir jos įgyvendinimo stebėseną atlieka Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.
Projekto partneriai: Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius ir Užsienio reikalų ministerija. Informacinis partneris Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija. 

 

Jeigu turite klausimų apie projektą, maloniai prašome kreiptis info@knygustartas.lt

 

Projektą įgyvendina

Informacinis partneris

Partneriai

Siekdami užtikrinti efektyvų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai. Slapukų politika