Skaitymo metai - Naujienos:Laidoje „Ryto allegro“ pristatyta Gabijos Lunevičiūtės knyga „Vilniaus atminties punktyrai“

Naujienos

2020-11-12
Laidoje „Ryto allegro“ pristatyta Gabijos Lunevičiūtės knyga „Vilniaus atminties punktyrai“


LRT radijo laidoje „Ryto allegro“ tęsiamas pokalbių ciklas su rašytojais, kurių knygos išrinktos į akcijos „Metų knygos rinkimai 2020“ penketukus.

Šį ketvirtadienį, lapkričio 12 d., laidoje plačiau apžvelgta Gabijos Lunevičiūtės knyga „Vilniaus atminties punktyrai“, įtraukta į akcijos „Metų knygos rinkimai 2020“ publicistikos ir dokumentikos kategorijos knygų ketvertuką.

Knygų atrankos ekspertė Neringa Butnoriūtė apie „Vilniaus atminties punktyrus“ teigia: „Ši Gabijos Lunevičiūtės knyga atkreipia dėmesį ne tik į dvylika Vilniaus rajonų, bet ir leidžia išgirsti senųjų jų gyventojų balsus. Daugelį iš jų pavadintume miestiečio orumą išlaikiusiais inteligentais, tarpukario Lietuvos šviesuomenės palikuonimis, prisiliečiama ir prie daugiataučio miesto gyventojų išgyvenimų. Atidžiai parengtuose „Vilniaus atminties punktyruose“ dvylika subjektyvių istorijų neužgožia objektyvių faktų, leidžia pažinti, kaip keitėsi geopolitinė, urbanistinė Vilniaus padėtis, o taip pat kaip punktyriškai susikerta didieji įvykiai ir mažosios vilniečių trajektorijos.“

O laidos „Ryto allegro“ kūrėjai knygos autorės klausė, kas tie žmonės, apie kuriuos rašoma knygoje, kaip skirtingai atsispindi jų istorijose miestas, taip pat ar autorė turi savo mėgstamiausią vietą mieste.

Pokalbio įrašą rasite LRT mediatekoje (nuo 28:30):

https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000128685/kaip-karantinas-pakeite-biblioteku-darba-asvejos-ezere-archeologai-aptiko-netiketa-radini

Programą įgyvendina