Skaitymo metai - Naujienos:Paskelbti 2010 m. H. Ch. Anderseno medalio laureatai

Naujienos

2010-03-26
Paskelbti 2010 m. H. Ch. Anderseno medalio laureatai


Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY, International Board on Books for Young People) Hanso Christiano Anderseno premijos vertinimo komisija paskelbė 2010 metų laureatus. Tai rašytojas David Almond (Anglija) ir dailininkė Jutta Bauer (Vokietija).

David Almond (g. 1951 m.) - šiuolaikinis anglų rašytojas. „Mūsų gyvenimas kupinas paslaptingų ir nelauktų įvykių. Savo istorijas kūriau iš žmonių gyvenimo. Nors dirbau ir paštininku, ir pardavėju, ir redaktoriumi, ir mokytoju, visada norėjau tapti rašytoju. Kartais rašydamas pavargstu, o kartais jaučiuosi tiesiog nuostabiai. Man atrodo, kad mano kūriniai gyvi," - taip apie save pasakoja D. Almond.

D. Almond pirmoji knyga jaunimui „Skeligas“ išleista 1998 m. Ši knyga pelniusi trylika garbingų vaikų literatūros apdovanojimų, išversta daugiau  kaip į dvidešimt pasaulio kalbų, taip pat išleista ir lietuvių kalba  - 2002 ir 2008 metais. Pagal ją sukurtas filmas ir opera.

Vokiečių dailininkė Jutta Bauer (g. 1955 m.) iliustruoja ne tik kitų autorių knygas, bet ir pati kuria paveikslėlių knygas, piešia animacinius filmus. J. Bauer pažįstama ir mūsų skaitytojui - lietuviškai išleistos trys jos iliustruotos knygos: Peter Stamm „Kodėl mes gyvename šalia miesto“ (Gimtasis žodis, 2005), Jürg Schubiger ir Franz Hohler „Pati pradžia“ (Gimtasis žodis, 2007) bei Christine Nöstlinger „Ateina šuo!“ (Nieko rimto, 2009).

 

H. Ch. Anderseno apdovanojimas buvo įsteigtas 1956 m., o nuo 1966 m. teikiamas ir vaikų knygų iliustruotojui. Kūrėjai - vienas autorius ir vienas iliustruotojas - H. Ch. Anderseno medaliu apdovanojami kas dveji metai. Tai aukščiausias tarptautinis pasiekimas vaikų literatūros srityje. Kandidatus gali siūlyti nacionaliniai IBBY skyriai. Šiemet H. Ch. Anderseno medaliui buvo nominuotas ir lietuvių dailininkas Kęstutis Kasparavičius.

Medaliai ir diplomai laureatams bus įteikti Tarptautiniame IBBY kongrese Ispanijoje šių metų rugsėjo 11 dieną.

Programą įgyvendina