Skaitymo metai - Naujienos:Paskirta Kaišiadorių rajono savivaldybės Jono Aisčio literatūros premija

Naujienos

2020-06-11
Paskirta Kaišiadorių rajono savivaldybės Jono Aisčio literatūros premija


Jono Aisčio literatūros premijos skyrimo komisija, sudaryta Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos, nutarė 2020 m. Jono Aisčio literatūros premiją skirti poetui, eseistui, prozininkui Donaldui Kajokui už aistiškos lyrizmo dvasios puoselėjimą knygoje „Juodraščiai. 1977–1985“ (Kauno r. muziejus, 2019).

Gintarė Bernotienė apie šią knygą rašo: „Profesorės pianistės Ramintos Lampsatytės, dabar gyvenančios Hamburge, iniciatyva išleista Donaldo Kajoko poezijos knygelė „Juodraščiai“ traktuotina labiau kaip meninė akcija, o ne rimtas literatūros įvykis. Daug dėmesio čia skirta autentiškam juodraščių pavidalui atkartoti, praėjusio laiko jausmui sužadinti. Knygelės viršelis spalva primena sovietmečiu buvusius mokyklinius sąsiuvinius. Nostalgiška nuostata paremta ir viso leidinio koncepcija, skaitytoją kreipianti ne tiek skonėtis literatūros artefaktu, kiek mėginti įsijausti į jo atsiradimo kelią, mėgautis neišbaigtumu.“ („Ieškant stiliaus ir savitumo: 2019-ųjų knygos“, Metai, 2020 Nr. 4).

Jono Aisčio literatūros premija įsteigta 2004 metais Kaišiadorių  rajono savivaldybės tarybos švenčiant poeto Jono Aisčio 100-ąsias gimimo metines. Premija teikiama kiekvienais metais birželio mėnesį už J. Aisčio kūrybos tyrinėjimą ir sklaidą, už aistiškos dvasios puoselėjimą kūryboje. Konkurse vertinamos per pastaruosius dvejus metus išleistos poezijos, eseistikos, prozos, literatūros mokslo knygos.

Praėjusiais metais šia premija apdovanotas Stasys Lipskis už biografinę knygą apie J. Aisčio gyvenimo dramą ,,Ilgesio elegijos“ (išleido „Žuvėdra“, 2019). Jono Aisčio literatūros premiją taip pat yra pelnę Dovilė Zelčiūtė, Edmundas Janušaitis, Vainius Bakas, Jonas Liniauskas ir kiti.

Programą įgyvendina