Skaitymo metai - Vilniaus knygų mugėje tėčiai skaitė vaikams

Vilniaus knygų mugėje tėčiai skaitė vaikams

2020-02-25

2020 m. vasario 23 d. Vilniaus knygų mugėje vyko pirmasis šiemet akcijos „Tėčiai skaito vaikams“ renginys. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento organizuojama akcija yra skirta aktualinti tai, apie ką vis kalba vaikų švietimo ir skaitymo skatinimo specialistai – net patiems mažiausiems vaikams skaityti itin svarbu, nes skaitymas yra ne tik būdas bendrauti, bet ir mokyti vaikus kalbos, pamėgti knygą ir pažinti pasaulį.

Tikimasi, kad ši ir panašios akcijos atkreips dėmesį į ankstyvojo skaitymo naudą ir vis daugiau tėvų ims skaityti savo atžaloms.

Savaitgalį vykusioje Vilniaus knygų mugėje vaikams knygas skaitė tėčiai, lietuvių literatūros ir meno atstovai. Pirmas ant scenos užlipo tėtis-poetas Vainius Bakas. Jis mąsliai skaitė eilėraščius iš savo 2019 m. parašytos poezijos knygos „Ką manė kamanė?“ Skaitytojo krėslą po jo užėmė tėtis-rašytojas Justinas Žilinskas, jis garsiai perskaitė smagią ir nuotykingą ištrauką iš savo parašytos magiškosios fantastikos knygos „Kaukas Gugis ir kerų karas“. J. Žilinską pakeitė Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vadovas, tėtis Jonas Sakalauskas. Kartu su dukra Vakare jis skaitė ištraukas iš jo vaikystėje mėgtos Vytautės Žilinskaitės knygos „Kelionė į Tandadriką“. Ketvirtasis skaitytojas, tėtis-rašytojas Paulius Norvila kartu su jaunaisiais skaitytojais, kurie klausytojams rodė knygos iliustracijas, skaitė savo parašytą paveikslėlių knygą „Strykt pastrykt!“, nominuotą 2019 m. „Metų knygos rinkimuose“.

Akcija „Tėčiai skaito vaikams“ yra viena iš Skaitymo skatinimo programos, kurios įgyvendinimą finansuoja Kultūros ministerija, priemonių.

 

Programą įgyvendina