Skaitymo metai - Diskusija apie Vilnių vaikų ir paauglių literatūroje

Diskusija apie Vilnių vaikų ir paauglių literatūroje

2023-10-24

Vilniaus 700 metų jubiliejaus proga spalio 23 d. Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko diskusija „Vilnius vaikų ir paauglių literatūroje“.

Dalyvavo ir apie Vilnių kūryboje bei gyvenime kalbėjo rašytojai Akvilina Cicėnaitė, Unė Kaunaitė, Justinas Žilinskas, gidė, edukatorė, pažintinių knygų vaikams autorė Rūta Norkūnė bei vaikų literatūros tyrėja Asta Plechavičiūtė.

Pokalbį moderavo „Vilnius UNESCO literatūros miestas“ direktorė Rūta Elijošaitytė-Kaikarė.

Diskusijos vaizdo įrašą galite peržiūrėti Nacionalinės bibliotekos jutubo kanale jums patogiu metu čia: https://t.ly/j3C1k.

Vilniaus 700 metų jubiliejus yra puiki proga su kūrėjais ir tyrėjais pasikalbėti apie grožinių bei pažintinių knygų, kuriose minimas, aptariamas Vilnius, tendencijas, autorių ir tyrėjų asmeninį santykį su šiuo miestu, kūrybinius planus ir kt. Kviečiama kartu prisiminti, aptarti ir dar kartą perskaityti „Mano Vilnius mano“, „Niujorko respublika“, „Vilnius. Vija ir Meška miestinėja“, „Sudie, rytojau“ ir kitas knygas, kuriose Vilnius – ne tik veiksmo vieta, bet kartais ir dar vienas knygos veikėjas.

Renginys yra Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos finansuojamos Skaitymo skatinimo programos dalis.

Diskusijos partneris VšĮ „Vilnius UNESCO literatūros miestas“.

 

 

 

Programą įgyvendina