Skaitymo metai - Naujienos:2021 m. Vilniaus knygų mugė nukeliama į pavasarį

Naujienos

2020-11-06
2021 m. Vilniaus knygų mugė nukeliama į pavasarį


Vilniaus knygų mugė, vienas didžiausių kultūros renginių Lietuvoje, šių metų vasarį įvyko jau dvidešimt pirmą kartą. Mugės organizatoriai paskelbė kitų metų temą „Vaizdas kaip tekstas“ ir datą.

Tačiau dėl sudėtingos pandeminės situacijos Lietuvos parodų ir kongresų centras „Litexpo“, Lietuvos leidėjų asociacija ir Lietuvos kultūros institutas priėmė sunkų, tačiau šiuo metu teisingiausią sprendimą – 2021 metų Vilniaus knygų mugę nukelti į gegužės mėnesį. Vilniaus knygų mugė pavasarį bus kitokia, tačiau su didesnėmis galimybėmis ir renginiais atvirose erdvėse.

„Tikimės, kad pavasaris mums suteiks atviresnių galimybių rengti pasimatymus ir susitikimus. Vilniaus knygų mugė svarbi ne tik rašytojams, knygų dailininkams, leidėjams, bet ir skaitytojams, jų lauksime knygų mugėje visiems saugiu metu“, – sako Lietuvos leidėjų asociacijos direktorė Rūta Elijošaitytė-Kaikarė,

„Vilniaus knygų mugėje svarbiausia yra susitikimai, tiesioginis gyvas bendravimas, tai šventė leidėjams, autoriams ir skaitytojams. Tačiau viso to dabartinėmis aplinkybėmis negalėtume įgyvendinti. Situacija yra labai neapibrėžta, sunku prognozuoti, kas bus vasario mėnesį, o organizuoti renginį turime dabar. Todėl tai sunkus, bet teisingas ir vienintelis sprendimas“, – antrina Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ vadovas Justinas Bortkevičius.

Tiksli Vilniaus knygų mugės data paaiškės artimiausiu metu.

Anksčiau buvo skelbta, kad 22-oji Vilniaus knygų mugė vyks 2021 m. vasario 25–28 dienomis.

Programą įgyvendina