Skaitymo metai - Naujienos:Priimami siūlymai „Metų vertėjo krėslo“ premijai gauti

Naujienos

2022-12-22
Priimami siūlymai „Metų vertėjo krėslo“ premijai gauti

Nuotr. unsplash.com


Lietuvių PEN centras ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija rengiasi skirti premiją „Metų vertėjo krėslas“ už geriausią grožinės literatūros ir meninės eseistikos vertimą į lietuvių kalbą.

Prašoma pristatyti premijai siūlomas 2022 m. išleistas verstines knygas ir jų originalus elektroniniu formatu adresu penlithuanian@gmail.com iki 2023 m. sausio 13 d.

Taip pat reikia pateikti trumpą pretendento veiklos aprašymą su svarbiausių darbų sąrašu.

Premiją teikti numatoma 2023 m. vasarį.

Lietuvių PEN centras kartu su Kultūros ministerija premiją „Metų vertėjo krėslas“ kasmet skiria už geriausią metų grožinės literatūros arba meninės eseistikos vertimą į lietuvių kalbą. Laureatui įteikiamas diplomas, solidus krėslas ir piniginė premija.

Premija pirmą kartą įtekta 2001 m., šį kartą premija bus teikiama 23-iąjį kartą. „Metų vertėjo krėslo“ laureatais yra tapę vertėjai Alfonsas Tekorius, Audrius Musteikis, Laura Laurušaitė, Irena Aleksaitė ir kt.

Lietuvių PEN centras, įkurtas 1989 m., yra Tarptautinio PEN klubo narys. Centras, įgyvendindamas Tarptautinio PEN klubo Chartijos idealus ir dalyvaudamas Lietuvos visuomeniniame bei kultūriniame gyvenime, gina kūrybinę rašytojų ir kitų kūrėjų laisvę, menininkus, pasaulyje persekiojamus už įsitikinimus, siekia, kad literatūra, nepriklausomai nuo ideologinių bei politinių doktrinų, būtų išsaugota kaip bendra tautų vertybė, rūpinasi, kad nebūtų kurstoma rasinė, klasinė ir tautinė neapykanta, kad pasaulyje būtų įgyvendintas tautų taikaus sambūvio idealas.

Programą įgyvendina