Skaitymo metai - Naujienos:Lietuvos rašytojų sąjungos premijos laureatu tapo Herkus Kunčius

Naujienos

2016-01-07
Lietuvos rašytojų sąjungos premijos laureatu tapo Herkus Kunčius

Lietuvos rašytojų sąjungos premijos laureatu tapo prozininkas Herkus Kunčius už dilogiją „Dviveidis romanas“ (išleido „Kultūros barai“, 2015).

Šia premija kartą per metus apdovanojamas lietuvių rašytojas už didelės meninės vertės literatūros kūrinį, išleistą per praėjusius dvejus metus. Laureatą rinko penkių narių komisija: Andrius Jakučiūnas, Aidas Marčėnas, Donatas Petrošius, Kornelijus Platelis ir Alvydas Šlepikas.

„Dviveidį romaną“ sudaro dvi H. Kunčiaus knygos – „Lietuvis Vilniuje“ (2011) ir „Dervišas iš Kauno“ (2014). Panaši stilistika, panašus veiksmo laikas su „atkryčiais“ į sovietinę praeitį, atpažįstami herojai, dokumentaliai atkuriama aplinka ir kurioziškos situacijos rodo, kad šis derinys anaiptol nėra atsitiktinis. „Dviveidis romanas“ – tai ne tik stulbinamai tiksli psichosocialinė „tarpulaikio“ diagnozė, savotiška dviejų sostinių (istorinės ir laikinosios) akistata, bet ir ironiškai metaforiška užuomina į dviveidį Janą – senovės romėnų dievą, saugojusį miestų vartus...

Herkus Kunčius – dvidešimt penktasis Lietuvos rašytojų sąjungos premijos laureatas. Praėjusiais metais šios premijos laureatu tapo Algimantas Mikuta už poezijos rinktinę „Gyvenau be laikrodžio“ (išleido „Kauko laiptai“, 2014). Premiją taip pat yra gavę Aidas Marčėnas, Alvydas Šlepikas, Andrius Jakučiūnas ir kiti.

Programą įgyvendina