Skaitymo metai - Skaitymo iššūkis „Tėti, paskaityk mums“

Skaitymo iššūkis „Tėti, paskaityk mums“

2024-04-05

Nacionalinio skaitymo ambasadoriaus Justino Žilinsko iniciatyva Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje rengiamas skaitymo iššūkis „Tėti, paskaityk mums“. Tai – renginių ciklas, į kurį kviečiami tėčiai, dėdės, seneliai, krikšto tėčiai skaityti vaikams. Skaitymais siekiama įkvėpti ir paskatinti tėčius prasmingai leisti laiką kartu su vaikais, padėti atrasti mažiesiems knygos pažinimo džiaugsmą.

Skaitymai vyko ketvirtadieniais Nacionalinės bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamente.

Bibliotekos įgyvendinama komunikacinė „Skaitymo ambasadoriaus“ kampanija yra Nacionalinės skaitymo skatinimo programos, kurią finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, 2022–2024 m. veiksmų plano priemonė.

 • Artėjant Tėvo dienai, gegužės 30-ąją, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka mažuosius bibliotekos skaitytojus kvietė į akcijos „Tėčiai skaito vaikams“ renginį, kuriame žinomi tėčiai – vaikų rašytojas Tomas Dirgėla ir aktorius Šarūnas Gedvilas – skaitė nuotaikingas istorijas, kūrė jaukų garsinio skaitymo ritualą, taip skleisdami svarbią žinią apie prasmingą ir būtiną tėčių ir vaikų ryšį. 

  Bibliotekos skaitykloje patogiai įsitaisiusiems vaikams T. Dirgėla skaitė Przemysławo Wechterowicziaus ir Emilios Dziubak pasaką „Apkabink mane“ ir kvietė visus šiltai apsikabinti. Kartu su Š. Gedvilu vaikai įsitraukė į interaktyvų pasakos apie nepaprastus dešimties kojinių nuotykius kūrimą, nuotaikingai skaitė Justynos Bednarek knygą „Nepaprasti dešimties (keturių dešiniųjų ir šešių kairiųjų) kojinių nuotykiai“. Renginyje dalyvavo ir nacionalinis skaitymo ambasadorius J. Žilinskas, aktyviai prisidėjęs prie skaitymo iššūkio „Tėti, paskaityk mums“, kvietęs tėčius, senelius ir kitus skaitančius vyrus atrasti knygos pažinimo džiaugsmą kartu su vaikais. Šis renginys pabaigė garsinių skaitymų ciklą „Tėti, paskaityk mums!“, kurį rengė Nacionalinė biblioteka kartu su nacionaliniu skaitymo ambasadoriumi rašytoju J. Žilinsku.

 

 • Gegužės 23 d. bibliotekos renginių cikle „Tėti, paskaityk mums“ lankėsi publicistas, rašytojas, radijo laidų vedėjas Donatas Puslys. Jis šį rytmetį skyrė Leos Goldberg kūrybai ir pokalbiui apie ją. Susirinkę vaikai išgirdo D. Puslio skaitomą  L. Goldberg kūrinį „Nuomojamas butas“.

 

 • Gegužės 16 d. skaitymo iššūkyje „Tėti, paskaityk mums“ vaikams skaitė ir kartu rytmetį pasitiko tėtis, menotyrininkas Juozapas Blažiūnas. Jis vaikams nuotaikingai skaitė knygą apie Petsono ir Finduso nuotykius stovyklaujant – Sveno Nordqvisto „Petsonas stovyklauja“.

 

 • Gegužės 9 d. skaitymo iššūkyje „Tėti, paskaityk mums“ kartu su vaikais nuotaikingą istoriją apie Mamūlę Mū skaitė grupės „G&G Sindikatas“ narys Kastytis Sarnickas.

 

 • Balandžio 25 d. bibliotekos renginių cikle „Tėti, paskaityk mums“ lankėsi žurnalistas Šarūnas Černiauskas. Jis kartu su vaikais skaitė nuotaikingą istoriją apie naują kaimynę name – Claudios Fries pasaką „Atsikrausto kiaulė!“.

 

 • Balandžio 18 d. skaitymuose apsilankė tėtis, prodiuseris, garso režisierius, multiinstrumentalistas, dainų autorius ir atlikėjas Germanas Skoris. Vaikams jis skaitė rašytojos Jujjos Wieslander ir dailininko Sveno Nordqvisto nuotykių kupiną istoriją apie Mamulę Mū „Mamulė Mū plaukioja“.

 

 •  Kovo 28 d. kartu su rašytoju, skaitymo ambasadoriumi J. Žilinsku į biblioteką atvyko humanitarinių mokslų daktaras, filosofas ir tėtis Arūnas Gelūnas. Vaikams jis nuotaikingai perskaitė Kęstučio Kasparavičiaus kūrinį „Kaimynė už kampo“.

 

 • Kovo 21 d. renginių cikle „Tėti, paskaityk mums“ svečiavosi režisierius Mykolas Vildžiūnas. Susirinkę vaikai klausėsi režisieriaus skaitomos Marc-Uwe Kling ir Astrid Henn istorijos „NE vienaragis“.

 

 • Kovo 14 d. bibliotekoje svečiavosi renginių vedėjas „bʼavaras“ Juozas Liesis. Vaikai klausėsi Alice Hemming ir Nicolos Slater istorijos apie voveriuką ir jo gėlytę „Tai mano gėlė!“.

 

 • Kovo 7 d. skaitymo iššūkyje „Tėti, paskaityk mums“ svečiavosi autorius ir atlikėjas, poetas, gitaristas, radijo laidų vedėjas Domantas Razauskas. Susirinkusiems vaikams jis skaitė K. Kasparavičiaus knygą „Kaimynė už kampo“.

 

 • Vasario 15 d. renginyje „Tėti, paskaityk mums“ svečiavosi Vilniaus universiteto docentas, istorikas, žurnalistas, radijo laidų vedėjas Aurimas Švedas. Vaikai klausėsi istorijos apie vilką, kuris nusprendė keisti spalvą – Orianne Lallemand „Vilkas keičia spalvą“.

 

 • Vasario 8 d. bibliotekoje svečiavosi tėtis, aktorius ir režisierius Paulius Tamolė. Jis skaitė istoriją apie baisiuosius Alano dantis – Jarvio knygą „Baisieji Alano dantys“.

 

 • Vasario 1 d. Vaikų ir jaunimo literatūros departamento skaitykloje svečiavosi tėtis, žurnalistas Aurimas Perednis. Vaikai klausėsi svečio skaitomos istorijos apie juodąjį šunį – Levi Pinfoldo „Juodą šunį“.

 

 • Sausio 25 d. renginių ciklą „Tėti, paskaityk mums“ tęsė poetas Vytautas Stankus. Vaikai ne tik klausėsi poeto skaitomos Vytautės Žilinskaitės pasakos „Melagių pilis“, bet ir žiūrėjo animacinį filmuką.

 

 • Sausio 18 d. Nacionalinės bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamente prasidėjo nacionalinio skaitymo ambasadoriaus J. Žilinsko inicijuotas skaitymo iššūkis „Tėti, paskaityk mums“. Kartu su rašytoju į pirmąjį skaitymo iššūkį atvyko komikas Paulius Ambrazevičius. Jis vaikams skaitė Lorenzo Pauli ir Kathrin Schärer knygą „Piplioteka???: lapė bibliotekoje“.

 

 

Projektą įgyvendina

Siekdami užtikrinti efektyvų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai. Slapukų politika