Skaitymo metai - Naujienos:Kūrybiškiausia 2020 m. knyga – Undinės Radzevičiūtės romanas „Grožio ir blogio biblioteka“

Naujienos

2021-03-10
Kūrybiškiausia 2020 m. knyga – Undinės Radzevičiūtės romanas „Grožio ir blogio biblioteka“


Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto (LLTI) Šiuolaikinės literatūros skyriaus mokslininkai sudarė 2020 m. kūrybiškiausių knygų dvyliktuką, iš kurio buvo išrinkta kūrybiškiausia praėjusių metų knyga.

Kūrybiškiausia 2020 metais išleista lietuviška knyga tapo Undinės Radzevičiūtės romanas „Grožio ir blogio biblioteka“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2020).

Laureatą iš dvylikos kandidatų slaptu balsavimu renka Instituto literatūrologų vertinimo komisija, patvirtinta Instituto tarybos.

Kasmetinę premiją už praėjusiais metais išleistą šiuolaikinės lietuvių literatūros kūrinį 2003 m. įsteigė Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas. Atrankos kriterijus – kūrybiškumas. Laureatui premija paprastai įteikiama minint kovo 11-ąją.

LLTI literatūrologai pabrėžia, kad praėjusių metų knygų aptarimo tikslas yra ne tik sudaryti kūrybiškiausių knygų dvyliktuką, bet ir aptarti metų tendencijas, išskirti ryškiausius rašytojus ir susieti jų kūrinius su visos lietuvių literatūros raida.

Undinė Radzevčiūtė – 19-oji šio apdovanojimo laureatė. Praėjusiais metais šią premiją pelnė Vidas Morkūnas už knygą „Pakeleivingų stotys“ (išleido „Odilė“, 2019).  Premijos laureatais anksčiau yra tapę rašytojai Kornelijus Platelis, Gytis Norvilas, Giedrė Kazlauskaitė ir kt.

Šiemet laureatas išrinktas iš šio kūrybiškiausių knygų dvyliktuko:

 1. Alfonsas Andriuškevičius, „Nesufalsifikuotų dienoraščių fragmentai“. Apostrofa, 2020.
 2. Tomas S. Butkus, „Ežero žemė“: eilėraščių ir poemų romanas su fotografijomis, piešiniais ir žemėlapiais sudaužytoms sieloms ir prisikėlusiems balsams su kūnais Tomo S. Butkaus parašytas, nupieštas ir sukomponuotas centriniame visatos serveryje, išleistas MMXX m. e. metais „Vario burnų“ idėjų dirbtuvėse. Vario burnos, 2020.
 3. Audronė Girdzijauskaitė, „Atminties šuliniai“: atsiminimų romanas. Homo liber, 2020.
 4. Antanas A. Jonynas, „Naujieji sonetai“, 2018–2020. Tyto alba, 2020.
 5. Akvilė Kavaliauskaitė, „Kūnai“: novelės. Balto, 2020.
 6. Rimantas Kmita, „Remyga“: romanas. Tyto alba, 2020.
 7. Kęstutis Navakas, „šeši šeši“: eilėraščiai. Apostrofa, 2020.
 8. Tomas Petrulis, „Sterili“: eilėraščiai. Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2020.
 9. Undinė Radzevičiūtė, „Grožio ir blogio biblioteka“: romanas. Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2020.
 10. Rimvydas Stankevičius, „Kiaurai kūnus“: eilėraščiai. Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2020.
 11. Indrė Valantinaitė, „Apsisiautusios saule“: eilėraščiai. Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2020.
 12. Alvydas Valenta, „Prierašai neegzistuojančioms „Iliados“ ir „Odisėjos“ iliustracijoms“: eilėraščiai. Asociacija „Slinktys“, 2020.

Apie U. Radzevičiūtės romaną „Grožio ir blogio biblioteka“ daugiau skaitykite čia: Neringa Butnoriūtė. Kai dendis laimi. 

Programą įgyvendina