Skaitymo metai - Naujienos:Ukrinų filiale išrinkta Metų knyga vaikams

Naujienos

2019-01-30
Ukrinų filiale išrinkta Metų knyga vaikams


Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ukrinų filialo darbuotoja parengė parašką ir laimėjo savo bibliotekai nominuotų knygų komplektą vaikams.

Mažieji bibliotekos skaitytojai jau nuo praėjusių metų rudens turėjo galimybę skaityti Metų knygos rinkimams nominuotas knygas ir balsuoti už labiausiai patikusią knygą net tik internetu, bet ir įdėti lapelį su patikusios knygos pavadinimu į bibliotekoje padėtą balsadėžę.

Vėlyvą sausio 23 dienos popietę Ukrinų dienos centro ir aplinkinių kaimų vaikai apsilankė popietėje „Penkios knygutės. Padėk išrinkti geriausią“. Bibliotekininkė supažindino su knygų autoriais ir jų kūryba. Vaikai vienas kitam pristatė labiausiai patikusias akcijai nominuotas knygas, skaitė ištraukas.

Metų knygos rinkimuose dalyvaujančią poetės ir dramaturgės Daivos Čepauskaitės knygą „Baisiai gražūs eilėraščiai“ pristatė Kornelija Murinaitė. Mergaitė perskaitė visiems ją sužavėjusį eilėraštį „Kuo kvepia mamos“. Poetės Violetos Palčinskaitės šiltą ir labai mielą knygą „Eilėraščiai iš namų“ pristatė Rugilė Stirbavičiūtė. Kartu su Ineta Norvaišaite eilėraštį „Pelėdos knygynas“ ji padeklamavo mintinai. Ineta Norvaišaitė pristatė Jurgos Vilės ir dailininkės Linos Itagaki komiksų knygą „Sibiro haiku“. Ineta papasakojo, kad knygoje rašoma apie skaudžią Lietuvai istoriją, kai į tolimąjį Sibirą buvo išvežta daugybė nekaltų žmonių. Mariaus Marcinkevičiaus ir Aušros Kiudulaitės knygą „Draugystė ant straublio galo“ pristatė Urtė Kasperavičiūtė. Ji knygą siūlė ne tik skaityti, bet ir pavartyti, paanalizuoti iliustracijas. Neringos Vaitkutės knygą „Klampynių kronikos“ pristatė bibliotekininkė. Ji skatino visus fantastikos mėgėjus perskaityti knygą, kuri užburia įtaigiu, nuotykių kupinu siužetu.

Pasibaigus knygų pristatymui vaikai smagiai žaidė Džeraldo ir Patricijos žaidimą „Jei aš būčiau..., kas būtum tu?“, rašė draugystės laišką, pasiskirstę į dvi komandas atliko užduotis, kuriose atsakymų į klausimus reikėjo ieškoti rinkimuose dalyvaujančiose knygose. Po smagių šėlionių ir diskusijų apie pristatytus kūrinius, dalyviai pakviesti balsuoti už jiems labiausiai patikusią knygutę. Audringiausio palaikymo sulaukė Inetos pristatyta knyga. Taip autorės Jurgos Vilės ir dailininkės Linos Itagaki komiksų knyga „Sibiro haiku“ Ukrinų filiale išrinkta knyga-nugalėtoja. O Vaikų knygos dieną bus apdovanoti vaikai, kurie numatė, kuri knyga taps Vaikų metų knyga 2018 ir savo nuomonę išreiškė įdėdami lapelį į balsadėžę.

Bibliotekininkė džiaugiasi akcijos idėja rinkti Metų knygą. Akcijos metu Ukrinų filialo skaitytojai dažniau skatinami domėtis ir skaityti šiuolaikinę lietuvių literatūrą. Smagu, kad šiemet suteikta galimybė ne tik skaityti, bet ir  įtraukti skaitytojus į prasmingus užsiėmimus su knyga. Skaitykime, rinkime, balsuokime!

Valda Muravjovienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Ukrinų filialo bibliotekininkė

Programą įgyvendina