Programą įgyvendina
2016 m. vasario 25–28 dienomis vyks 17-oji tarptautinė Vilniaus knygų mugė. Šių metų mugės tema: „Personažas ieško autoriaus“.
Į literatūrą galime pažiūrėti kaip į nesibaigiančią personažų virtinę: nuo Odisėjo iki J. Joyce'o Blumo, lietuviškoje literatūroje – nuo Žemaitės Vingių Jono, Donelaičio būrų iki R. Gavelio sukurto Vytauto Vargalio ar J.Kunčino Tūlos. Autorius sukuria personažą, o šis - išgarsina jį.
Egzistuoja personažų, pakeitusių literatūrą ir jos suvokimą, įtakojusių istoriją ir jos eigą. Daugelis žmonių turi savo mėgstamus personažus, kurie įkvepia. Tačiau yra ir nepelnytai pamirštų ar net nepageidaujamų personažų. Jei praėjusi Vilniaus knygų mugė iškėlė opų detektyvų nerašymo (ir gal neskaitymo) klausimą, žanro nebuvimo problemą, tai 2016 metais kalbėsime apie tai, kokios knygos yra skaitomiausios, kokie personažai lietuviams patraukliausi, o kokios knygos lieka skaitomumo paribiuose? Kaip rašytojai susikalba ir ar susikalba su skaitytojais, gal rašytojai pataikauja savo skaitytojams? Galiausiai, kokių personažų lietuvių literatūroje apstu, o kokių trūksta?
Gal šių metų Vilniaus knygų mugėje neatrastas personažas sutiks savo autorių...
MUGĖS RENGINIŲ PROGRAMA
KNYGŲ ŠALIES KŪRYBINĖS STUDIJOS RENGINIAI
MUZIKOS SALĖS RENGINIŲ PROGRAMA
Vilniaus knygų mugė – pagrindinė leidėjų, autorių ir skaitytojų susitikimų ir bendravimo vieta, reikšmingas kultūros renginys Lietuvoje, didžiausia knygų mugė Baltijos šalyse. Mugėje svarbiausia – tai skaitytojas, autoriai, knygos, bendravimas ir kultūriniai renginiai. Mugės dalyviai – leidyklos, knygų prekybininkai, užsienio šalių kolektyviniai stendai, mokslo institutai, aukštųjų mokyklų leidybos centrai, visuomeninės organizacijos, kultūros centrai, žiniasklaidos priemonės, muziejai ir galerijos, kt. Pagrindinis Vilniaus knygų mugės bruožas – plati kultūrinė programa, kuri per keturias dienas pristato apie 400 įvairaus žanro renginių.
Vilniaus knygos mugės socialinė misija – skaitymo skatinimas.