Skaitymo metai - Naujienos:Druskininkų miesto muziejuje įsikurs keliaujanti Knygų šalis

Naujienos

2009-09-29
Druskininkų miesto muziejuje įsikurs keliaujanti Knygų šalis


Druskininkų miesto muziejuje spalio 3 d. (šeštadienį) įsikurs keliaujanti Knygų šalis. Dailininkės Sigutės Chlebinskaitės sumanyta kūrybinė studija „Tu gali sukurti knygą“, gimusi 2001 metais Vilniaus knygų mugėje, tęsia savo keliones po Lietuvą ir kviečia Druskininkų kurorto gyventojus bei svečius susipažinti su knygų kūrimo paslaptimis.

Knygų šalies ambasadoriai įsilies į Poetinio Druskininkų rudens programą ir atskleis ne vieną knygos kūrimo paslaptį: Brailio rašto žinovas Vytautas Gendvilas išmokys šiuo raštu užrašyti sukurtą haiku; su Rytų kaligrafija supažindins svečiai iš tolimosios Japonijos bei tapybos tušu meistrės Greta Grendaitė ir Dalia Dokšaitė; knygos ženklus – ekslibrisus – sriubos šaukštu spausti pamokys iliustruotoja Jurga Šarmavičiūtė; marmurinio popieriaus burtus atskleis dailininkė Edita Namajūnienė; o kaip padaryti, kad jūsų sukurti žodžiai ar vaizdai imtų skraidyti mažoje knygelėje, parodys animatorė Gabrielė Baltrušaitytė. Knygų dailininkai Pietro Tartamella (Italija) ir Sigutė Chlebinskaitė pakvies kiekvieną norintįjį sukurti unikalių knygų.

PROGRAMA

Spalio 3, šeštadienis

14.00–19.00 Druskininkų miesto muziejus. M. K. Čiurlionio g. 59.
14.00 Trumpas edukacinės programos „Tu gali sukurti knygą“ pristatymas. Trumpas filmas apie Knygų šalį.
14.00–16.00. Haiku ir Rytų kaligrafija su Greta Grendaite, Dalia Dokšaite, Yuko Tange ir Akira Takenami (Japonija). Asmenims nuo 11 metų amžiaus.
14.00–18.00 Asmenims nuo 2 metų amžiaus:

  • Judančių paveikslėlių knygelės kūrimas su animatore Gabriele Baltrušaityje.
  • Ekslibriso spauda šaukštu su grafike Jurga Šarmavičiūte.
  • Marmurinio popieriaus kūrimo technika su dailininke Edita Namajūniene.
  • Knygų įrišimas su dailininke Aušra Petroškiene.

15.30–19.00 Šeimoms ir poetams: Brailio rašto pamokos, arba Haiku Brailio raštu su Brailio rašto žinovu Vytautu Gendvilu  
16.30–19.00 Šeimoms: Unikalių knygelių kūrimas su dailininkais Pietro Tartamella (Italija) ir Sigute Chlebinskaite.

Spalio 5, pirmadienis
Užupio knygynas „Ad libros“, Užupio g. 7 / Paupio g. 1-1, Vilnius
16.00–21.00 Edukaciniai „Tu gali sukurti knygą“ užsiėmimai Haiku kaligrafija ir Brailio raštu valandos.

Renginio organizatoriai Kūrybinė studija „Tu gali sukurti knygą“, asociacija „Poetinis Druskininkų ruduo“, Druskininkų miesto muziejus, Lietuvos leidėjų asociacija, knygynas „Ad libros“.

Kūrybinės studijos „Tu gali sukurti knygą“ edukacinės programos „Knygų šalis“ turnė po Lietuvą globėjas – Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriatas.


KŪRYBINĖ STUDIJA "TU GALI SUKURTI KNYGĄ"
(PDF formatu)

Programą įgyvendina