Skaitymo metai - Naujienos:Jurgos Ivanauskaitės premija įteikta Mindaugui Nastaravičiui

Naujienos

2019-02-25
Jurgos Ivanauskaitės premija įteikta Mindaugui Nastaravičiui


Jurgos Ivanauskaitės premijos laureatu tapo poetas, dramaturgas Mindaugas Nastaravičius už eilėraščių knygą „Bendratis“ (leidykla „Tyto alba“). Premija įteikta vasario 24-ąją Vilniaus knygų mugėje.

Šiemet premijai taip pat buvo pasiūlyti: Monika Budinaitė už romaną „Selfų slėnis“, Marius Burokas už eilėraščių knygą „Švaraus buvimo“, Marijus Gailius už romaną „Oro“, Marius Povilas Elijas Martynenko už tekstus malonumui sužadinti „Be penkių pasaulio pradžia“, Kastytis Sarnickas už romaną „Turnė“, Lina Laura Švedaitė už dokumentinės prozos ir esė knygą „Laiškai hipokampui“, Rebeka Una už romaną „Šeštadienį, aštuntą valandą“ ir Artūras Valionis už eilėraščių knygą „Ą-mol“.

Vertinimo komisijoje dalyvavo Lietuvos rašytojų sąjungos deleguoti atstovai Laimantas Jonušys ir Renata Šerelytė, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto nariai Jūratė Čerškutė ir Rimantas Kmita bei J. Ivanauskaitės mama Ingrida Korsakaitė. Premijos mecenatė – leidykla „Tyto alba“.

2008 metais įsteigta Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatės, rašytojos, dailininkės ir keliautojos Jurgos Ivanauskaitės vardo premija teikiama už per dvejus pastaruosius metus išleistą lietuvių literatūros kūrinį, atitinkantį idėją „už laisvą, atvirą ir drąsią kūrybinę raišką“. Premija skiriama Lietuvos autoriui iki 45 metų – būtent tiek metų nugyveno rašytoja J. Ivanauskaitė.

Šiemet premija teikiama vienuoliktąjį kartą. Pirmoji Jurgos Ivanauskaitės premija 2009 m. įteikta rašytojai Kristinai Sabaliauskaitei už romaną „Silva Rerum“ („Baltos lankos“, 2008 ). Praėjusiais metais šia premija įvertinta Gabija Grušaitė už egzistencinių patirčių įprasminimą chaotiškame kosmopolitiniame dabarties pasaulyje romane „Stasys Šaltoka: vieneri metai“ (leidykla „Lapas“).

Jurgos Ivanauskaitės premija anksčiau apdovanoti rašytojai Renata Šerelytė, Rimvydas Stankevičius, Laura Sintija Černiauskaitė, Gintaras Bleizgys ir kt.

Programą įgyvendina