Skaitymo metai - Naujienos:Vilniaus mero premiją pelnė poetas Marius Burokas

Naujienos

2016-05-27
Vilniaus mero premiją pelnė poetas Marius Burokas

Gegužės 26 d. Vilniaus meras Remigijus Šimašius Rotušėje pasveikino tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris 2016“ dalyvius ir svečius. Renginio metu kasmetinė Vilniaus mero premija už poeziją apie Vilnių įteikta poetui Mariui Burokui.

„Vilnius – poetiškas miestas, o poezija – rimtas ir galingas ginklas. ˂...˃ Norėčiau pakviesti visus žodžio meistrus niekada nenustoti rašyti apie Vilnių“ – sakė meras.

M. Burokas (g. 1977) – poetas, vertėjas, literatūros kritikas. Išleido eilėraščių knygas „Ideogramos“ („Vaga“, 1999), „Būsenos“(Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2005) ir „Išmokau nebūti“ („Tyto alba“, 2011). Bendradarbiauja su įvairiais literatūros kritikos ir meno leidiniais, portalais, rašo knygų apžvalgas. Laureato kūryba publikuojama kultūrinėje spaudoje, almanachuose, jis yra anglų kalba leidžiamo žurnalo „Vilnius“ redaktorius. Verčia iš anglų kalbos.

Mero premijos laureatas yra pelnęs Jaunojo jotvingio premiją už poezijos knygą „Išmokau nebūti“, Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos premiją, Antano Miškinio literatūrinę premiją už aukštaitiškos dvasios puoselėjimą poezijos knygoje „Išmokau nebūti“, Poezijos pavasario premiją už užsienio poezijos vertimą į lietuvių kalbą, Vilniaus knygų festivalio premiją „Naujasis knygnešys“.

Vilniaus miesto savivaldybės mero premija už poeziją apie Vilnių įsteigta 2005 metais. Premija teikiama Poezijos pavasario renginių metu. Vilniaus meras priima festivalio dalyvius ir įteikia mero prizą, nuo 2008 m. vadinamą mero premija, Vilniaus Rotušėje arba miesto savivaldybėje. Šį apdovanojimą yra gavę poetai Vitalijus Asovskis, Ramunė Brundzaitė, Julius Keleras, Antanas Šimkus, Leonardas Gutauskas ir kiti.

Programą įgyvendina