Skaitymo metai - Naujienos:Gegužės 30 d. – IBBY Lietuvos skyriaus 2020 m. vaikų knygų apdovanojimai

Naujienos

2021-05-24
Gegužės 30 d. – IBBY Lietuvos skyriaus 2020 m. vaikų knygų apdovanojimai


Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje gegužės 30 d. 19 val. bus įteikti Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus Geriausių 2020 m. knygų vaikams ir paaugliams apdovanojimai.

Dėl karantino apribojimų renginys bus uždaras, tad visi kviečiami žiūrėti tiesioginę apdovanojimų transliaciją „15min.lt“ portale, Nacionalinės bibliotekos „Youtube“ kanale, bibliotekos ir IBBY Lietuvos skyriaus „Facebook“ paskyrose.

Šiais metais IBBY Lietuvos skyrius teiks premijas aštuoniose kategorijose: už geriausią metų knygą vaikams ir paaugliams, už geriausią paveikslėlių knygą vaikams, už gražiausią metų knygą, už reikšmingiausius ir meniškiausius metų vertimus vaikams ir paaugliams, už geriausią pažintinę metų knygą, už reikšmingiausią metų debiutą bei už metų vaikų literatūros tyrinėjimus, sklaidą ar skaitymo skatinimo veiklą.

Su nominantais galite susipažinti čia.

Primename, kad IBBY Lietuvos skyrius kasmet teikia apdovanojimus už geriausias praėjusiais kalendoriniais metais išleistas knygas vaikams ir paaugliams.

Premijomis siekiama skatinti meniškai vertingos lietuvių grožinės ir pažintinės vaikų literatūros leidybą, kokybiškus vertimus, iliustracijas bei vaikų literatūros tyrimus, sklaidą ir skaitymo skatinimo iniciatyvas. Taip pat norima padėti pedagogams, bibliotekininkams bei tėvams orientuotis leidybos procesuose, atrasti vertingiausias ir reikšmingiausias knygas. Premijuojamos knygos vertinamos už kūrybiškumą, originalumą, patrauklią raišką, meniškumą, reikšmingumą lietuvių vaikų literatūrai. Tai jau 29-ieji IBBY Lietuvos skyriaus organizuojami vaikų knygų kūrėjų apdovanojimai.

Premijų nominantus ir laureatus renka IBBY Lietuvos skyriaus valdybos nutarimu sudarytos komisijos, į kurias kviečiami vaikų literatūros ir knygos meno tyrėjai, mokytojai, skaitybos specialistai, dailininkai, dizaineriai, kalbininkai, studentai ir kt.

Laureatams teikiami diplomai, piniginiai prizai, dovanos. Premijų rėmėjai – privatūs asmenys  ir institucijos: Prano Mašioto giminaitis dailininkas Vytautas Žirgulis, krepšininkas Šarūnas Marčiulionis, programuotojas Antanas Marcelionis, leidyklos „Alma littera“, „Debesų ganyklos“ ir „Žara“, UAB „Alumnus“, UAB „Sabelija“, UAB „Vilsentras“, UAB „IMG Numeri“, UAB „Kauno šilas“ bei IBBY Lietuvos skyrius.

Renginio partnerė – Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka.

Informacinis partneris – naujienų portalas „15min.lt“.

Pagrindinė rėmėja – Lietuvos kultūros taryba. 

Daugiau apie renginį čia.

Programą įgyvendina