Skaitymo metai - Literatūros pamokoms paįvairinti – kūrybinės užduotys iš 2022-ųjų Metų knygai nominuotų autorių

Literatūros pamokoms paįvairinti – kūrybinės užduotys iš 2022-ųjų Metų knygai nominuotų autorių

2023-04-07

Jau aštuonioliktą kartą tradiciniai Metų knygos rinkimai kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas iš ekspertų pasiūlytų penkių kategorijų knygų, tarp jų ir vaikų ir paauglių.

Paauglių kategorijos nominantų (I. Ežerinytės, V. Jasaičio, J. Žilinsko ir Ū. Šveikauskaitės) paruoštoje medžiagoje nemažai klausimų bei užduočių, kurios paskatins jaunuosius skaitytojus diskutuoti apie įvairias augančio ir bręstančio žmogaus problemas: pasirinkimo laisvę, asmenybės raidą. Užduotys padės skaitytojams geriau suvokti kūrinio atsiradimo aplinkybes, autoriaus naudotą medžiagą, knygos problematiką bei sudėtingas gyvenimiškas temas.

Susipažinę su 2022-ųjų Metų knygų rinkimų penketuko vaikams autorių (E. Daciūtės, I. Ežerinytės. K. Kasparavičiaus, I. Šalčiūtės bei K. Zylės) knygomis, skaitytojai galės jas aptarti pagal siūlomas temas. Autorių parengtos užduotys padės geriau suvokti knygų atsiradimo istoriją, kontekstą, įsigilinti į kūrybos procesą. Taip pat pateikta nemažai praktinių užduočių, kurias atlikdami vaikai gali improvizuoti, piešti, kurti kompozicijas, spalvinti, susipažinti su koliažo technika ir t. t.

Savarankiškai skaitydami ir aptardami kūrinius, susipažinkime išsamiau su autoriais ir jų knygomis, kūrybiškai panaudokime pagal jas parengtą medžiagą neformalioms pamokoms, edukacinėms veikloms.

Akcijos „Metų knygos rinkimai 2022“ medžiagą rasite čia.

 

 

Organizatoriai

Partneris

Informacinis partneris

Siekdami užtikrinti efektyvų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai. Slapukų politika