Skaitymo metai - Naujienos:Perskaityk knygą, kurios pavadinime yra skaičius: knygų rekomendacijas pristato Paulius Norvila

Naujienos

2020-06-25
Perskaityk knygą, kurios pavadinime yra skaičius: knygų rekomendacijas pristato Paulius Norvila


Įsibėgėjant vasarai, o kartu su ja ir skaitymo iššūkiui „Vasara su knyga“, skelbiame dar vieną rekomenduojamų knygų vaikams ir jaunimui sąrašą. Šiandien dalinamės Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento specialistų rekomenduojamomis knygomis, kurių pavadinime yra skaičius.

Sąrašą rasite čia.

Be to, pristatome dar vieną Nacionalinės bibliotekos parengtą vaizdo įrašą, kuriame mylimiausias knygas iš rekomendacijų sąrašo pristato Paulius Norvila – rašytojas, kurio pirma knyga vaikams „Strykt pastrykt!“ apie kiškio rašytojo nuotykius buvo nominuota 2019 metų „Metų knygos rinkimų“ knygų vaikams kategorijoje.

Tarp rašytojo pasirinktų rekomenduojamų knygų – mažesniems skaitytojams skirta naujoji Aušros Kiudulaitės paveikslėlių knygą „Maksas ir 92 musės“, kurioje pasakojama apie šunį Maksą ir jo naująsias drauges, net 92 muses! Be to, Paulius Norvila siūlo paskaityti vokiečių rašytojo Ulricho Hubo knygą „Aštuntą prie laivo“ – tai pasakojimas apie mitinius laikus, kai dėl netrukus prasidėsiančio Didžiojo tvano, visi gyvūnai prie Nojaus laivo turi susirinkti lygiai aštuntą. Deja, į laivą patekti nori trys pingvinai, o jiems skirti bilietai – tik du. Tarp Pauliaus Norvilos rekomenduojamų knygų mažesniems – ir norvegų autorės Anne-Cath Vestly kūrinys „Aštuoni vaikai, tėtė, mama ir sunkvežimis“. Knygoje pasakojama apie didelę šeimą – tėtį, mamą ir aštuonis jų vaikus – ir kaip ši didelė ir laiminga šeima kartu gyveno, dirbo ir ilsėjosi, valgė ir žaidė, pykosi ir taikėsi, širdo ir padėjo vienas kitam.

Paaugliams rašytojas siūlo atsiversti Daivos Vaitkevičiūtės detektyvinę pasaką „Trise prieš mafiją“, kurioje pasakojama apie trijų globos namų globotinių gyvenimą ir jiems nutikusį pavojingą susidūrimą su mafija. Jautrių istorijų ieškantiesiems Paulius Norvila rekomenduoja perskaityti Patrick Ness knygą „Septynios minutės po vidurnakčio“, kurios pagrindinį veikėją trylikametį Konorą, rimtai susirgus jo mamai, naktimis ima lankyti siaubūnas kukmedis, pas žmones ateinantis tada, kai sprendžiamas gyvybės ir mirties klausimas.

Visi šios serijos vaizdo įrašai – puiki priemonė vaikams ir jų tėvams susipažinti su Lietuvos vaikų ir jaunimo rašytojais bei daugiau sužinoti apie knygas, kurias rekomenduoja specialistai. Kviečiame žiūrėti, skaityti rekomenduojamas knygas ir dalyvauti „Vasara su knyga“ skaitymo iššūkyje!

Vaizdo įrašą rasite čia:

https://www.youtube.com/watch?v=F22mweIyWiE&t=13s
 

Akcija „Vasara su knyga“ – Skaitymo skatinimo programos 2019–2021 metų veiksmų plano dalis.

Programą įgyvendina