Skaitymo metai - Naujienos:2019 m. „Man Booker“ laimėtojai – M. Atwood ir B. Evaristo

Naujienos

2019-10-15
2019 m. „Man Booker“ laimėtojai – M. Atwood ir B. Evaristo


Spalio 14 d. paskelbta, kad 2019 m. „Man Booker“ prestižinis literatūrinis apdovanojimas paskirtas dviem rašytojoms –  Margaret Atwood už knygą „The Testaments“ ir Bernardine Evaristo už kūrinį „Girl, Woman, Other.

Kanados rašytoja  M. Atwood (g. 1939 m.) yra daugiau nei penkiasdešimties grožinės literatūros, poezijos, esė knygų autorė. „Man Booker“ prizą ji laimi jau antrą kartą – 2000-aisiais autorė apdovanota už  knygą „The Blind Assassin“.

Anglų-Nigerijos autorė B. Evaristo (g. 1959 m. Londone) – pirmoji juodaodė rašytoja, gavusi „Man Booker“ premiją. Ji yra septynių grožinės literatūros knygų autorė, kuriose nagrinėjami Afrikos diasporos aspektai: praeitis, dabartis, realybė, įsivaizdavimas. Ji yra Londono Brunelio universiteto kūrybinio rašymo profesorė ir Karališkosios literatūros draugijos pirmininko pavaduotoja

Anksčiau „Man Booker“ premija dviem autoriams buvo paskirta du kartus – 1974 m. ir 1992 m., o 1993 m. premijos skyrimo taisyklės buvo pakeistos ir įtrauktas punktas, kad apdovanojimas negali būti skiriamas dviem rašytojams. Šiemet premijos skyrimo komisija sulaužė taisykles ir paskelbė du laimėtojus.

Laimėtojos išrinktos iš trumpojo sąrašo, kurį sudarė šešios knygos:  Margaret Atwood (Kanada) „The Testaments“, Lucy Ellmann (JK / JAV) „Ducks, Newburyport“, Bernardine Evaristo (JK) „Girl, Woman, Other“, Chigozie Obioma (Nigerija) „An Orchestra of Minorities“, Salman Rushdie (JK / Indija) „Quichotte“, Elif Shafak (Turkija / JK) „10 Minutes 38 Seconds in This Strange World“.

Man Booker“ premija įsteigta 1969 m. ir teikiama kasmet už Didžiojoje Britanijoje išleistą knygą anglų kalba. Ją sudaro atminimo prizas ir 50 tūkst. svarų. Šis apdovanojimas laikomas vienu iš garbingiausių literatūros apdovanojimų pasaulyje.
 

Programą įgyvendina