Skaitymo metai - Naujienos:Skelbiame atrankos dėl skaitymo kampelių įrengimo rezultatus

Naujienos

2023-11-09
Skelbiame atrankos dėl skaitymo kampelių įrengimo rezultatus

Vygaudo Juozaičio nuotr.


Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, įgyvendinanti ankstyvojo ugdymo projektą „Knygų startas“, su partneriu Vilniaus miesto savivaldybės įstaiga „EDU Vilnius“ kvietė Vilniaus miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigas dalyvauti atrankoje skaitymo kampeliui įrengti.

Buvo sulaukta beveik 50 paraiškų. Komisijos sprendimu, atrinkta 10 ikimokyklinio ugdymo įstaigų, kuriose iki šių metų pabaigos bus įrengti skaitymo kampeliai:

  1. Vilniaus lopšelis-darželis „Bajorėlis“
  2. Vilniaus lopšelis-darželis „Bitutė“
  3. Vilniaus lopšelis-darželis „Lakštingala“
  4. Vilniaus Markučių lopšelis-darželis
  5. Vilniaus lopšelis-darželis „Nykštukas“
  6. Vilniaus lopšelis-darželis „Saulėtekis“
  7. Vilniaus lopšelis-darželis „Sveikuolis“
  8. Vilniaus Trakų Vokės lopšelis-darželis
  9. Vilniaus lopšelis-darželis „Vandenis“
  10. Vilniaus Vilkpėdės lopšelis-darželis

Įstaigos buvo atrinktos vadovaujantis atrankos dalyvių pateikta motyvacija, patirtimi ir veiklomis skaitymo skatinimo srityje ir kitais kriterijais, remiantis specialiai atrankai parengtoje anketoje dalyvių surašytais duomenimis.

Skaitymo kampelį sudarys specialiai ikimokyklinio amžiaus vaikų poreikiams pritaikyti ir projekto vizualika papuošti baldai, skaitymo specialistų atrinktos knygos ir parengta metodinė-informacinė medžiaga apie skaitymo kampelius, ankstyvąjį skaitymą bei patarimai, kaip kūrybingai įveiklinti kampelį. Taip pat kampelyje apsilankys profesionalus aktorius, pravesiantis ankstyvojo skaitymo edukaciją mažiesiems skaitytojams.

Projektas „Knygų startas“ yra Skaitymo skatinimo programos, kurią finansuoja Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija, dalis.

Programą įgyvendina