Skaitymo metai - Naujienos:„Pasakojame istorijas 2021“: Daivos Ivanauskaitės pranešimas

Naujienos

2021-09-14
„Pasakojame istorijas 2021“: Daivos Ivanauskaitės pranešimas


Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas kartu su Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvių literatūros ir tautosakos institutu birželio 16–17 d. kvietė bibliotekininkus dalyvauti nuotoliniuose mokymuose. Šie mokymai – tai Skaitymo skatinimo programos priemonė, padedanti tobulinti bibliotekininkų, rengiančių edukacines programas vaikams, kvalifikaciją.

Mokymų tikslas – bibliotekininkams, dirbantiems su vaikais ir jaunimu, pristatyti ir mokyti juos taikyti praktiškai istorijų pasakojimo metodą (angl. storytelling). Lektoriai dalinosi patirtimi, kaip įtaigiai ir vaizdžiai pasakoti istorijas, labiau sudominti ir įtraukti į pasakojimą klausytojus.

Dalinamės antruoju mokymų „Pasakojame istorijas 2021“ įrašu. Daiva Ivanauskaitė savo pranešime „Atrandant paparčio žiedą: istorijų pasakojimas edukaciniuose užsiėmimuose vaikams“ atskleidžia sakytinio istorijų pasakojimo metodus ir aiškina, kaip sujungti istorijų pasakojimą su praktinėmis kūrybinėmis įvairių disciplinų veiklomis per pratybas ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikams.

D. Ivanauskaitė – profesionali pasakotoja, tarptautinių pasakojimo festivalių kuratorė ir dalyvė. Baigė „Scottish Storytelling Centre“ pasakotojų rengimo programą, buvo įtraukta į Škotijos profesionalių pasakotojų registrą ir „Scottish Book Trust“ autorių sąrašą. D. Ivanauskaitės pristatomą repertuarą sudaro lietuviškos, škotiškos ir pasaulinės pasakos. Pasitelkdama tradicijas pasakotoja kuria ir improvizuoja savitas istorijas. Aktyviai dalyvauja vietiniuose ir tarptautiniuose pasakojimo festivaliuose.

Šie mokymai yra viena iš Skaitymo skatinimo programos, kurios įgyvendinimą finansuoja Kultūros ministerija, priemonių.

Įrašą rasite čia:

Programą įgyvendina