Skaitymo metai - Naujienos:Paskirta Jono Aisčio literatūros premija

Naujienos

2022-05-25
Paskirta Jono Aisčio literatūros premija


2022 m. Kaišiadorių rajono savivaldybės Jono Aisčio literatūros premija už aistiškos lyrizmo dvasios puoselėjimą poetinėje kūryboje skirta Erikai Drungytei už eilėraščių knygą „Kalnas ir miestas“ („Kauko laiptai“, 2020) ir Tomui Taškauskui už eilėraščių knygą „Amžinybės mozaikos“ (T. Taškauskas, 2021).

Premija bus įteikiama 2022 m. gegužės 25 d. renginio „Poezijos pavasaris 2022“ metu Rumšiškių kultūros centre.

Jono Aisčio literatūros premija įsteigta 2004 m. Kaišiadorių  rajono savivaldybės tarybos, minint poeto J. Aisčio 100-ąsias gimimo metines. Premija skiriama kiekvienais metais už J. Aisčio kūrybos tyrinėjimą ir sklaidą, už aistiškos dvasios puoselėjimą kūryboje. Konkurse vertinamos per pastaruosius dvejus metus išleistos poezijos, eseistikos, prozos, literatūros mokslo knygos.

Praėjusiais metais ši premija skirta Jonui Laurinavičiui už J. Aisčio kūrybos sklaidą esė knygoje „Ąžuolai žalieji“ ir eilėraščių rinkinyje „Rugsėjo gėlės“ (abi išleido „Naujasis lankas“, 2020) ir Rimvydui Stankevičiui už eilėraščių knygą „Kiaurai kūnus“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2020). Jono Aisčio literatūros premiją taip pat yra pelnę Donaldas Kajokas, Dovilė Zelčiūtė, Edmundas Janušaitis, Vainius Bakas, Jonas Liniauskas ir kiti.

Programą įgyvendina