Skaitymo metai - Naujienos:Pataisos namuose startavo akcija „Metų knygos rinkimai 2020“

Naujienos

2020-11-23
Pataisos namuose startavo akcija „Metų knygos rinkimai 2020“

 


Šalyje prasidėjo kasmetinė akcija „Metų knygos rinkimai“, kviečianti literatūros gerbėjus rinkti geriausias per metus išleistas lietuvių autorių knygas.

Šių metų lapkričio 18 d. Panevėžio pataisos namuose buvo duotas startas akcijos veikloms. Tačiau besitęsiantis karantinas pakoregavo įstaigos planus organizuoti susitikimus su knygų autoriais bei iškėlė iššūkių dėl bendravimo galimybių  – susitikimai perkelti į virtualią erdvę.

Pirmas susitikimas nuotoliniu būdu vyko su Panevėžio miesto Elenos Mezginaitės viešosios bibliotekos Šiaurinės bibliotekos vedėja Lina Dubauskiene. Bibliotekininkė įstaigoje veikiančio nuteistųjų Skaitytojų klubo narėms bei aktyviausioms skaitytojoms pristatė akcijos „Metų knygos rinkimai 2020“ dalyvaujančias knygas vaikų, paauglių, suaugusiųjų prozos, poezijos ir publicistikos ir dokumentikos knygų kategorijose. Baigdama apžvalgą bibliotekininkė visoms susitikimo dalyvėms linkėjo skaityti knygas, dalytis įspūdžiais su kitomis moterimis bei aptarė būsimo nuotolinio susitikimo veiklas. Nuteistosios džiaugėsi turinčios galimybę naudojantis technologijų priemonėmis susisiekti su bibliotekininke.

Šiuo metu nuteistosios įstaigos bibliotekoje jau turi galimybę skaityti Metų knygų rinkimuose pristatytas knygas, kurias iš savo fondų maloniai paskolino Panevėžio miesto Elenos Mezginaitės viešoji biblioteka.

Panevėžio pataisos namai džiaugiasi galintys prisidėti prie svarbių tradicinių kultūros įvykių – prasmingos Metų knygos rinkimų akcijos, kuri ne tik skatina nuteistąsias domėtis knyga, bet ir džiaugtis skaitymu, pasinerti į kūrinyje perteikiamą pasaulį, kuris praturtina ir suteikia naujos informacijos, taip puoselėjant ir išsaugant raštingumą.        

Panevėžio pataisos namų informacija
  

Programą įgyvendina