Skaitymo metai - „Knygų starto“ tinklalaidė naujiems tėvams

Perskaitytų knygų matuoklis

Aš savo vaikui
jau perskaičiau

arrow left
0
arrow right
fiksuoti

Tėvai savo vaikams
jau perskaitė

0
knygos

„Knygų starto“ tinklalaidė naujiems tėvams

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pristato projekto „Knygų startas“ tinklalaidžių ciklą apie ankstyvojo skaitymo naudą ir reikšmę ugdant mažylį.

Specialistai vieningai sutaria – norint kuo geriau atskleisti kiekvieno vaiko galimybes, skaityti reikia pradėti nuo pat gimimo. Tačiau naujiems tėvams kyla daugybė su tuo susijusių klausimų. Į juos atsakymų pokalbių cikle ieškoma su įvairiais pašnekovais: psichologais, ankstyvojo ugdymo specialistais, skaitymo ekspertais, knygų kūrėjais ir kitais.

Šiuo tinklalaidžių ciklu siekiama skatinti tėvų sąmoningumą, didinti jų žinias apie ankstyvąjį ugdymą ir knygos reikšmę. Laida aktuali ir ankstyvojo vaiko ugdymo specialistams.

Laidą veda Medeina Andriulienė.

Ciklą sudaro 8 laidos. Visus pokalbius galima išgirsti projekto informacinio partnerio LRT radiotekoje

Kviečiame trumpai susipažinti, apie ką ir su kuo kalbamasi kiekvienoje tinklalaidėje.

 


Pokalbis su neuromokslininke Ramune Dirvanskiene

2024-04-04

Kas gi vyksta nuostabiose ir paslaptingose mažo žmogaus smegenyse? Ar žinojote, kad kai skaitote vaikams – ne tik pasakojate istoriją, bet ir padedate jiems kurti kognityvinį pasaulio žemėlapį? 


Pokalbis su psichologe Aušra Kuriene

2024-04-04

Šioje tinklalaidėje kalbamasi apie tai, kaip skaitymas gali padėti kurti ryšį su vaiku, spręsti iškilusias problemas, ugdyti empatiją ir net padėti skaitančiam suaugusiajam geriau išgirsti vaiką ir jo poreikius. 


Pokalbis su edukatorėmis Kristina Savickyte ir Inga Narijauskiene

2024-04-04

Ar žinojote, pavyzdžiui, kad verta skaityti vaikams net ir tada, kai jie jau patys puikiai tai moka? Bet kaip tai daryti, jei skaitytojams tai nėra įgimtai paprasta ir savaime suprantama? Kaip pasakos gali veikti terapiškai ir padėti išsikalbėti?


Pokalbis su pedagogėmis Kristina Minsevičiene ir Lina Dumbliauskiene

2024-04-04

Amžinoji diskusija: kas gi atsakingas už vaikų supažindinimą su knygomis – darželis ar tėvai? O iš tiesų – kaip dirbti kartu, kad užaugintume laimingus ir skaitančius vaikus? Kaip ugdymo įstaigose organizuoti skaitymą vaikams ir su vaikais?


Pokalbis su logopede Lina Nakvosiene

2024-04-04

Neretai tėvams kyla klausimų, kaip skatinti vaiko kalbos raidą, į kokias raudonas vėliavėles atkreipti dėmesį, kokios knygos ir koks skaitymo būdas efektyviausiai padeda sklandžiai kalbos raidai.


Pokalbis su iliustruotoja Aušra Kiudulaite ir dailėtyrininke Jolita Liškevičiene

2024-04-04

Praturtinantis ir gilus pokalbis apie iliustracijų reikšmę vaikų knygose su menotyrininke dr. Jolita Liškevičiene ir knygų vaikams iliustruotoja, daugkartine įvairiausių apdovanojimų už iliustracijas laureate Aušra Kiudulaite.


Pokalbis su skaitybos specialistėmis Egle Baliutavičiūte ir Goda Baranauskaite-Dangoviene

2024-04-04

Šioje tinklalaidėje kviečiame susipažinti su Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos skaitybos specialistėmis ir projekto „Knygų startas“ vykdytojomis Goda Baranauskaite-Dangoviene ir Egle Baliutavičiūte, kurios pasakoja, kodėl, kiek ir kaip verta skaityti vaikams.


Pokalbis su mama Rimante Kulvinskyte

2024-04-04

Kaip gana netradiciškai Rimantės Kulvinskytės pomėgį skaityti puoselėjo jos tėtis vaikystėje? Kaip jos gyvenime skaitymas susijęs su ryšiu ir terapija? 

Projektą įgyvendina

Informacinis partneris

Partneriai

Siekdami užtikrinti efektyvų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai. Slapukų politika