Skaitymo metai - Naujienos:Įteikti „Poezijos pavasario 2010“ apdovanojimai

Naujienos

2010-05-31
Įteikti „Poezijos pavasario 2010“ apdovanojimai


Vilniaus universiteto M. K. Sarbievijaus kieme gegužės 30-sios pavakarę su poezijos mylėtojais atsisveikino 46-asis tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris 2010“.

Šio festivalio laureate tapo poetė Zita Mažeikaitė-Sajienė. Jai atiteko šių metų „Poezijos pavasario“ laureatės titulas ir ąžuolo lapų vainikas. Trijų knygų autorei sėkmę atnešė 2009-aisiais Rašytojų sąjungos leidyklos išleista knyga „Tenoriu būti“.

Zita Mažeikaitė – ne tik poetė, bet ir žinoma vertėja iš švedų ir vokiečių kalbų, išvertusi ne vieną dešimtį romanų, apsakymų ir eilėraščių. Jos darbas neliko nepastebėtas –  Zita Mažeikaitė-Sajienė Stokholme buvo apdovanota prestižine 2010 metų Švedijos Akademijos premija už vertimus. „Poezijos pavasario“ laureatės diplomas ir Maironio premija – ne vieninteliai apdovanojimai. Zitai Mažeikaitei taip pat įteikta Vilkaviškio savivaldybės įsteigta Salomėjos Nėries premija.

„Poezijos pavasario“ baigiamojo renginio metu įteikta ir daugiau apdovanojimų. Aktorius Rolandas Kazlas buvo apjuostas Vilniaus miesto savivaldybės įsteigta Laimono Noreikos skaitovo premijos laureato juosta; poetas, prozininkas bei vertėjas Henrikas Algis Čigriejus pelnė šių metų Dionizo Poškos premiją; poetas Vytautas Stankus už debiutą apdovanotas Zigmo Gėlės premija; poetas, literatūros knritikas, vertėjas Algimantas Baltakis tapo Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatu; poetas Robertas Keturakis pagerbtas Kauno miesto savivaldybės premija.

Kasmetinė Vilniaus miesto mero premija šiais metais skirta Anapilin staiga išėjusiam poetui Jonui Strielkūnui už poeziją apie Vilnių ir poezijos dvitomį „Lyrika" (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2009). Premija įteikta poeto žmonai Janinai ir sūnui Rimvydui gegužės 27 dieną Vilniaus miesto savivaldybėje vykusiame tradiciniame Sostinės mero susitikime su „Poezijos pavasario“ dalyviais ir svečiais. Renginyje dalyvavo nuolatinės „Poezijos pavasario“ viešnios – Vitalija Bogutaitė iš JAV ir Lidija Šimkutė iš Australijos, gausus būrys poetinio žodžio meistrų iš Sirijos, Šveicarijos, Portugalijos, Lenkijos, Latvijos, Gruzijos, Čekijos, Amerikos, Rusijos ir, žinoma, Lietuvos poetai bei vertėjai.

Gegužės 16-30 dienomis vykusio  tarptautinio  poezijos festivalio „Poezijos pavasaris 2010“ programoje suorganizuota apie 120 renginių, kuriuose dalyvavo Lietuvos poetai, į festivalį iš užsienio sugrįžę lietuvių autoriai, svečiai iš Baltarusijos, Latvijos, Rusijos, Lenkijos, Gruzijos, Sirijos, Čekijos, Portugalijos.

Festivalio renginiai  buvo pasklidę po visą Lietuvą: skaitymai vyko daugelio šalies miestų ir rajonų mokyklose, kultūros namuose, bažnyčiose, klubuose, kavinėse, parkuose, baruose. Festivalio renginiai vyko ir kitose šalyse:  Airijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Vokietijoje, Liuksemburge, Prancūzijoje.

Nuo 1965 metų kasmet rengiamą poezijos festivalį organizavo Lietuvos rašytojų sąjunga ir Rašytojų klubas.

Programą įgyvendina