Skaitymo metai - Naujienos:Skelbiamas Šv. Jeronimo premijų konkursas

Naujienos

2022-04-05
Skelbiamas Šv. Jeronimo premijų konkursas


Kultūros ministerija kartu su Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga (LLVS), skiriančios Šv. Jeronimo premijas grožinės ir humanitarinės lietuvių literatūros vertėjui  į užsienio kalbą ir užsienio grožinės ir humanitarinės literatūros vertėjui į lietuvių kalbą, kviečia siūlyti kandidatus šioms premijoms gauti.

Premija užsienio literatūros vertėjui skiriama kasmet už profesionalius ir meniškus užsienio grožinės ir humanitarinės literatūros vertimus į lietuvių kalbą, už nuopelnus vertėjo profesijai, meniniam vertimui, meninio vertimo teorijai ir kritikai, vertėjų ugdymui.

Premija lietuvių literatūros vertėjui skiriama kasmet už profesionalius ir meniškus lietuvių literatūros grožinių bei humanitarinių kūrinių vertimus iš lietuvių kalbos, už indėlį į tarptautinius kultūros mainus bei lietuvių literatūros sklaidą ir populiarinimą kitose šalyse.

Teikimus premijoms gauti prašoma siųsti Lietuvos literatūros vertėjų sąjungai iki 2022 m. gegužės 22 d. el. paštu: daiva@llvs.lt

Pareiškėjai turi pateikti rekomendaciją, kandidato gyvenimo ir veiklos aprašymą bei darbų sąrašą. Vertinimo komisija turi teisę paprašyti pateikti kūrinių pavyzdžius.

Kandidatus premijai gauti gali siūlyti meno kūrėjų asociacijos, leidyklos, švietimo įstaigos, kiti juridiniai ir fiziniai asmenys.

Šv. Jeronimo premijos teikiamos rugsėjo 30-ąją, minint Tarptautinę vertėjų – Šv. Jeronimo – dieną.

Šv. Jeronimo premiją užsienio grožinės ir humanitarinės literatūros vertėjui į lietuvių kalbą 2005 m. įsteigė Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga, nuo 2018 m. premija teikiama kartu su Kultūros ministerija.

Šv. Jeronimo premiją lietuvių literatūros vertėjui į užsienio kalbą 2006 m. įsteigė Kultūros ministerijos ir Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga.

Pretendentus premijoms gauti atrenka kiekvienais metais LLVS sudaromos dvi komisijos: pretendentų Šv. Jeronimo premijai lietuvių literatūros vertėjui atrinkti komisija ir pretendentų Šv. Jeronimo premijai užsienio literatūros vertėjui atrinkti komisija. Komisijas sudaro po penkis narius: po vieną Kultūros ministerijos ir po keturis LLVS paskirtus atstovus. Komisijos nariais negali būti tų metų pretendentai premijoms gauti. Premijos tam pačiam asmeniui gali būti skirtos tik vieną kartą.

Šv. Jeronimo premija vertėjui į lietuvių kalbą šį kartą bus teikiama aštuonioliktą kartą. Anksčiau šią premiją yra pelnę vertėjai Renata Zajančkauskaitė, Stasė Banionytė-Gervienė, Audronė Kudulytė-Kairienė, Virgilijus Čepliejus, Rūta Jonynaitė, Eugenija Ulčinaitė, Jonė Ramunytė ir kt.

Šv. Jeronimo premija lietuvių literatūros vertėjui į užsienio kalbą šiemet bus teikiama septynioliktą kartą. Anksčiau šios premijos laureatais yra tapę vertėjai Antonija Pencheva (bulgarų k.), Saskija Drude (vokiečių k.), Izabela Korybut Daszkiewicz (lenkų k.), Nana Devidzė (kartvelų k.), Dace Meiere (latvių k.), Klemen Pisk (slovėnų k.) ir kt.

Programą įgyvendina