Skaitymo metai - Naujienos:Metų knygos rinkimai Rotulių filiale

Naujienos

2020-01-17
Metų knygos rinkimai Rotulių filiale


Į Jurbarko viešosios bibliotekos Rotulių filialą darželio priešmokyklinės grupės vaikai atėjo dėl labai svarbios priežasties – vyko supažindinimas su akcija „Metų knygos rinkimai 2019“.

Pirmoji buvo pristatyta Pauliaus Norvilos ir Jurgos Šulskytės knyga „Strykt pastrykt!“. Vaikai įdėmiai klausėsi skaitomos knygos, po to kalbėjomės apie tai, kas yra rašytojas, knygos dailininkas, ko reikia, kad knyga būtų įdomi. Kas žino, gal kuris nors iš vaikų ateityje taip pat rašys knygas? Juk jeigu gali kiti, galiu ir aš!

Susipažinome su dar viena knyga vaikams, pretenduojančia tapti „Metų knygos rinkimų 2019“ nugalėtoja. Tai – Ignės Zarambaitės „Stebuklingi senelio batai“. Darželinukai dar nemoka skaityti, todėl ištraukas skaitė ir savo įspūdžiais dalijosi bibliotekininkė, apsiavusi savo tėtės batais, kuriuos jis labai mėgo... Gera turėti daiktą, kuris neša laimę, suteikia stiprybės. Todėl vaikai iš akmenukų pasigamino gražius talismanus.

Kitą dieną skaitėme ir aptarėme dar dvi knygas – tai Dovilės  Zavedskaitės „Lietus ir skafandras“ bei Vytauto V. Landsbergio „Pūkis karalius“.

Kiekviena knyga kažko pamoko. „Lietus ir skafandras“ moko, kad nereikia visko bijoti, ieškoti kažko nepasiekiamo, užtenka tiesiog jausti... „Pūkis karalius“ atskleidžia paprastą tiesą: tikras karalius yra tas, kurio pavaldiniai irgi jaučiasi kaip karaliai. Todėl vaikai pasigamino simboliškas karūnas, o namuose gyvens karališkai – nes jų namai taps karalyste, kurios gyventojai vieni kitais karališkai rūpinsis.

Pagaliau atėjo diena, kai susipažinome su penktąja knyga, pretenduojančia tapti Metų knyga – Tomo Dirgėlos „Benas – sapnų siuvėjas“.  Tai knyga apie berniuką, kuris moka susiūti nutrūkusius žmonių sapnus. 

Visos penkios knygos jau perskaitytos ir aptartos, todėl  prisiminėme, gerai apgalvojome, pasvarstėme ir balsavome už labiausiai patikusią! 


Daugiausia balsų surinko P. Norvilos knyga „Strykt pastrykt!”.

Rotulių bibliotekos informacija

Programą įgyvendina